Книга «Как самому составить договор» (примеры и рекомендации)

Уголок потребителя

Рассылка новостей
13.09.2013

Мінсоцполітики: Для ІТ аутсорсингу не потрібні дозволи

Дозволи на аутсорсинг повинні одержувати тільки ті компанії, у яких основним видом діяльності є діяльність із працевлаштування. Про це сказав заступник директора Департаменту праці та зайнятості Міністерства соціальної політики України Олег Прутенко під час Українського аутсорсингового форуму, що відбувся у Києві. Таким чином він прокоментував інформацію, поширену деякими ЗМІ щодо необхідності одержувати дозволи ІТ-компаніями, що займаються аутсорсингом.

«Компанії, які займаються ІТ аутсорсингом не повинні одержувати для цього дозволів. Ця норма стосується виключно підприємств, у яких основним видом діяльності є діяльність із працевлаштування, і направлена вона на захист прав таких працівників. Деякі видання, не розібравшись у питанні, поширили недостовірну інформацію», - сказав він.

Олег Прутенко відзначив, що вперше норма щодо необхідності отримання дозволів для роботодавців, які наймають працівників для виконання ними роботи у іншого роботодавця (аутстафінг), з’явилась у Законі «Про зайнятість населення», що діє в Україні з січня цього року. Основна мета запровадження дії дозволу – соціальний захист робітників.

«Сьогодні механізмом аутсорсингу та аутстафінгу всередині країни активно користуються деякіпідприємства. Зокрема, до нас зверталися профспілки підприємств гірничо-металургійного комплексу, де керівництво задля мінімізації видатків на фонд оплати праці (скорочення зарплат) знижує соціальний захист працівників. Такі підприємства виводять своїх співробітників із штату, а потім працевлаштовують їх до інших компаній, хоча працівники фактично продовжують працювати у того ж роботодавця. При цьому вони не отримують належних соціальних гарантій, які передбачені законодавством, у тому числі за роботу у шкідливих умовах», - сказав він.

Олег Прутенко також зазначив, що після того, як Верховна Рада внесе необхідні зміни до ст.39 Закону України „Про зайнятість населення”, ті компанії, які наймають працівників для виконання ними роботи у іншого роботодавця без дозволу, штрафуватимуться на суму у розмірі 20 мінімальних заробітних плат (на даний час це майже 23 тис. грн.).

Довідково

5 вересня Верховна Рада у першому читанні 252 голосами ухвалила законопроект 2118а «Про внесення змін до деяких законів України щодо видачі дозволу на наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця».

ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Поделиться:

Количество просмотров: 1132

Новый номер!

  • История ничему не учит: протесты набирают обороты
  • Страховой стаж для назначения пенсии предпринимателям
  • Смена системы налогообложения – 2021
  • Если клиент не забирает вещь после ремонта
  • Как подготовить работников к проверке

 Подробнее...

Мы на Facebook

Популярное