Уроки для начинающих предпринимателей

Уголок потребителя

Меню

Рассылка новостей




21.04.2017

Нове в обліку та реєстрації платників

Днями відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» начальника управління обслуговування платників ГУ ДФС у Дніпропетровській області Олени Ярової на тему: «Нове в обліку та реєстрації платників».

Телефонувавших цікавили відповіді на такі питання:

Питання 1. Як на теперішній час здійснюється реєстрація отримувачів бюджетної дотації?

Відповідь: Як відомо, 1 січня 2017 року набрала чинності ст.161 Закону «Про державну підтримку сільського господарства України», якою передбачено бюджетну дотацію для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільгосппродукції.

Сільськогосподарський товаровиробник для внесення до Реєстру отримувачів бюджетної дотації (чи для зняття з реєстрації як одержувача бюджетної дотації) повинен подати заяву до контролюючого органу за місцем свого обліку як платника ПДВ на паперовому носії або в електронному вигляді.

Форми заяв затверджені наказом Мінфіну від 23.02.2017 №275, а саме:

  • №1РОБД «Про внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру одержувачів бюджетної дотації»?

  • №2РОБД «Про зняття сільськогосподарського товаровиробника з реєстрації як одержувача бюджетної дотації».

Заява про внесення до Реєстру отримувачів бюджетної дотації подається безпосередньо керівником або представником сільськогосподарського товаровиробника з обов’язковим документальним підтвердженням особи та її повноважень.

Наказ №275 набрав чинності 28 лютого у зв’язку з його публікацією в «Урядовому кур’єрі» від 28.02.2017 №39.

Окрім того, постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2017 №179 затверджений Порядок ведення Реєстру отримувачів бюджетної дотації. Порядок оприлюднено 24.03.2017.

За змістом вказаного Порядку, термін розгляду заяви платника не перевищує 3 робочих днів, наступних за днем отримання заяви. Результати розгляду заяви контролюючим органом платник в режимі он-лайн може отримати на сайті ДФС України, в Електронному кабінету платника, у розділі Реєстри/реєстр отримувачів бюджетної дотації.

Термін подання заяв – протягом 5 календарних днів після закінчення граничного строку подання податкової звітності з ПДВ, встановленого для місячного (звітного) періоду, тобто з 21 по 25 число місяця. У березні поточного року постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2017 №178 такий термін було продовжено до 01.04.2017.

Питання 2. Які зміни у законодавстві, що стосуються обліку платників, набули чинності у 2017 році?

Відповідь: З 20 березня поточного року змінюється порядок обліку платників податків і зборів, а саме: наказом Мінфіну України від 21.12.2016 №1125 (далі – Наказ №1125) затверджено зміни до Порядку обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість». Його опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» №14 від 17.02.2017. Наказ №1125 набирає чинності з 20 березня 2017 року. Внесені цим Наказом зміни скасовують або спрощують (удосконалюють) окремі документи, що подаються платниками податків до контролюючих органів та видаються контролюючими органами платникам податків.

Спрощено процедуру обліку платників податків і зборів

Щодо спрощення процедури обліку, то Наказом №1125 внесено зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну України від 09.12.2011 №1588, та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну України від 14.11.2014 № 1130.

Зокрема, платникам надано змогу подати засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою №20-ОПП, заяви за формою №1-ОПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» та заяви про взяття на облік за неосновним місцем обліку за формою №17-ОПП.

Внесеними змінами затверджуються нові документи:

- довідка про взяття на облік платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню до Єдиного державного реєстру, за формою №34-ОПП;

- заява про взяття на облік за неосновним місцем обліку за формою №17-ОПП.

Скасовуються такі документи:

- довідка про взяття на облік платника податків за формою №4-ОПП;

- повідомлення про включення платника податків до категорії платників окремих податків за формою №16-ОПП.

Удосконалюються такі документи:

- повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою №20-ОПП;

- заява за формою №1-ОПП;

- заява за формою №5-ОПП.

З 20 березня 2017 року – дня набрання чинності Наказом №1125 визнаються такими, що втратили чинність, документи, що були видані контролюючими органами до набрання чинності зазначеним наказом та є дійсними на дату набрання чинності цим наказом, а саме:

  • довідки про взяття на облік платника податків за формою № 4-ОПП (крім тих, що були видані платникам податків, відомості щодо яких не підлягають включенню до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб –підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр), а саме відокремленим підрозділам іноземних компаній, організацій, у тому числі постійним представництвам нерезидентів, уповноваженим особам договорів про спільну діяльність на території України без створення юридичної особи, управителям майна, інвесторам (операторам) за угодами про розподіл продукції, виконавцям проектів (програм) міжнародної технічної допомоги, дипломатичним місіям, військовим частинам та фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність);

  • повідомлення про включення платника податків до категорії платників окремих податків за формою №16-ОПП.

При цьому довідки про взяття на облік платників податків за формою №4-ОПП, що були їм видані, застосовуються як довідки про взяття на облік платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню до Єдиного державного реєстру, за формою №34-ОПП до моменту виникнення змін у даних платника податку, що зазначаються у такій довідці.

Особливу увагу платників звертаємо на необхідність перевірки та актуалізації свої даних стосовно об’єктів оподаткування

Наказом №1125 передбачено для платників, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, подати повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою №20-ОПП засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Розділ 3 повідомлення доповнено графами «ідентифікатор об’єкта оподаткування» та «Адміністративна одиниця відповідно до КОАТУУ, де знаходиться об’єкт оподаткування».

Код адміністративної одиниці відповідно до КОАТУУ, де знаходиться об’єкт оподаткування, заповнюється відповідно до Класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою, що розміщений на офіційному веб-сайті Держстату України. Ідентифікатор об’єкту формується з коду типу об’єкту, який відповідає довіднику – класифікатору об’єктів оподаткування та порядкового номеру об’єкту та визначається безпосередньо платником податків.

У разі необхідності зміни ідентифікатора об’єкта оподаткування платник податків може подати до контролюючого органу зміни про об’єкт оподаткування. Про такі зміни платник податків інформує шляхом подання повідомлення за формою №20-ОПП. У такому повідомленні інформація щодо такого об’єкта оподаткування подається двома рядками, а саме: в одному рядку зазначається інформація про закриття об’єкта оподаткування, у другому – оновлена інформація про об’єкт оподаткування.

Спрощено процедуру реєстрації платників ПДВ

У новій формі заяви виключено відомості щодо:

  • найменування контролюючого органу, де здійснюється реєстрація або перереєстрація платника;

  • місцезнаходження (місця проживання) платника (за винятком перереєстрації у зв’язку із зміною місцезнаходження (місця проживання));

  • контактних телефонів заявника та відповідальних осіб платника;

  • кількості працюючих тощо.

Новою формою заяви передбачено, що у разі добровільної реєстрації або у разі перереєстрації платником ПДВ особа подає лише один (перший) аркуш заяви.

Два аркуші заяви подаються лише при обов’язковій реєстрації, а також при реєстрації платниками ПДВ інвесторів (операторів) за угодою про розподіл продукції, учасників договору про спільну діяльність, управителів майна.

Питання 3. Чи запроваджено у програмному забезпеченні (ОПЗ) можливість надання нової форми декларації з ПДВ?

Відповідь: Так, платники з 07.04.2017 мають можливість надавати засобами програмного забезпечення, у тому числі – ОПЗ, тобто безоплатного програмного забезпечення, декларації з ПДВ за новою формою, що затверджена Наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21 (у редакції наказу Мінфіну України від 23.02.2017 №276).

Поделиться:

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Количество просмотров: 899

Новый номер!

  • Как легально использовать музыку
  • Перевозки и экспедирование: в чем разница
  • Начисление амортизации: эксклюзив от ГФС
  • Единый налог: специфика работы
  • Функция руководителя – обеспечить результат

 Подробнее...

Мы на Facebook

Архив новостей

Сентябрь 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Популярное