Уроки для начинающих предпринимателей

Рассылка новостей




13.04.2018

Тимчасова споруда у власності фізичної особи – підприємця: що із платою за землю?

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що відповідно до ст.206 Земельного кодексу України від 25.10.2001 №2768-III зі змінами та доповненнями використання землі в Україні є платним.

Підпунктом 14.1.147 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Згідно статей 269 та 270 ПКУ платниками земельного податку є, зокрема власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру (п.286.1 ст.286 ПКУ).

Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (п.288.1 ст.288 ПКУ).

Абзацом першим частини другої ст.28 Закону України від 17.02.2011 №3038-VІ «Про регулювання містобудівної діяльності» зі змінами та доповненнями надано визначення тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності.

Відповідно до п.2.1 розділу ІІ Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 №244 (далі – Порядок), підставою для розміщення тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності (далі – ТС) є паспорт прив’язки ТС.

Пунктом 2.6 розділу ІІ Порядку передбачено, що для оформлення паспорта прив’язки замовник звертається до органу з питань містобудування та архітектури із заявою щодо оформлення паспорта прив’язки ТС, до якої наряду з іншими документами надає схему розміщення ТС, що затверджена додатком 1 Порядку.

Отже, фізична особа – підприємець повинна мати паспорт прив’язки ТС і така фізична особа повинна мати правовстановлюючі документи на земельну ділянку (свідоцтво про право власності або користування чи договір оренди земельної ділянки), відповідно до яких і розраховується плата за землю.

Поделиться:

Комментарии   

# Ольга 13.04.2018 19:53
Интересные разъяснения только в жизни все по другому. Если
вы хотите разместить киоск в своем дворе,а земля приватизированная то вас сначала заставят изготовить проектную документы на изменение целевого назначения участка земли под киоском в (6 м2 ), изъять эту часть земли и перевести ее под коммерческое использование. Вы можете себе представить сколько будет потрачено времени и ресурсов для оформления всех необходимых документов на 6 м2 ))?
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
Количество просмотров: 880

Новый номер!

  • Расходы общесистемщика: что признает суд
  • Часы работы при сменном графике
  • Товарные чеки – только по требованию
  • Расчеты с единщиком через Wayforpay и Liqpay
  • Когда опасен аутстаффинг

 Подробнее...

Мы на Facebook

Популярное