Книга «Как самому составить договор» (примеры и рекомендации)

Рассылка новостей
02.05.2018

ФОПи - пенсіонери мають пільги зі сплати ЄСВ – Верховний Суд

Особи, яким пенсія за віком призначена відповідно до ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», мають право на пільги щодо сплати за себе єдиного внеску згідно з ч. 4 ст. 4 Закону про ЄСВ, оскільки ця норма не містить жодних обмежень та умов щодо набуття фізичною особою-підприємцем статусу пенсіонера за віком.

Такого висновку дійшов Верховний Суд від від 20.03.2018 р. у справ і№ 805/2195/17-а.

У рішенні суд зауважив, що відповідно до ч. 4 ст. 4 Закону про ЄСВ, фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Проаналізувавши цю норму, Верховний Суд зазначив, що звільнення фізичної особи – підприємця, який обрав спрощену систему оподаткування, від сплати єдиного внеску можливе за наявності двох умов: по-перше, така особа повинна мати статус пенсіонера за віком або інваліда; по-друге, отримувати відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Джерело: «Інтерактивна бухгалтерія»

Поделиться:

Комментарии   

# ник47138 02.05.2018 13:03
Я пенсионер МВД. Уволен по п.65 "А" (по возврасту) согласно положения о прохождении службы рядовым и начальницким составом ОВД Украины. Однако в ГУ ПФУ стоит отметка, что пенсия мне пенсия назначена по выслуге лет. Как быть в этом случае с ЕСВ
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
Количество просмотров: 1296

Новый номер!

  • Нанял работников – рискуешь штрафом?
  • Нет специального закона – нет инспекционных посещений
  • Регистрируем РРО по-новому
  • Правила смены систем налогообложения и групп ЕН
  • Оформляем выплату зарплаты

 Подробнее...

KOZAK Fest-2019

Мы на Facebook

Популярное