Уголок потребителя

Рассылка новостей
27.09.2019

Сергій Верланов: Правда та міфи про касові апарати для бізнесу

Ухвалення Верховною Радою законопроектів, які змінюють умови і порядок використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО), викликало у суспільстві неабиякий резонанс.

Чого тільки не довелося почути і прочитати в ці дні: і що держава почала наступ на малий бізнес, якому начебто доведеться витрачати шалені гроші на придбання і обслуговування касового апарату, і що на порушників чекають захмарні штрафи.

І навіть про те, що невдовзі бабусі чи дідусю, які продають на ринку власну городину, доведеться освоювати РРО.

Але давайте відкладемо в сторону емоції та упередження і розберемося, що ж відбулося насправді?

Для кожного з нас дуже важливо відчувати себе захищеним у власній державі. І держава зобов’язана гарантувати своїм громадянам цю безпеку. Це нормальні речі.

Простий приклад: купуючи той чи інший товар, ми маємо бути впевнені, що він є цілком безпечний.

Але хто, приміром, може гарантувати безпеку того ж таки контрабандного товару, який не пройшов належної перевірки на митниці?

Тож боротьба з контрабандою – це не тільки питання додаткових надходжень в бюджет. Це питання нашої з вами безпеки.

Унеможливити продаж контрабандного товару – це надпотужний крок у боротьбі з незаконним ввезенням.

Зміна правил застосування РРО якраз і покликана вирішити це завдання, дати можливість державі контролювати імпорт і захищати своїх громадян.

Вирішення цього завдання не має нічого спільного з посиленням тиску на бізнес. Саме в цьому полягає головна ідея ухвалених законопроектів про застосування РРО.

Звичайно, побоювання підприємців цілком зрозумілі. Тому давайте одразу приберемо всі підстави для страхів.

Касові апарати не потрібні дрібним підприємцям і фізособам

Дія ухвалених законопроектів не поширюється на фізичних осіб, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства.

газета Приватний підприємець

Так само під їх дію не підпадають платники єдиного податку, що належать до І групи, тобто чий річний дохід не перевищує 300 тисяч гривень. А це значна частина підприємців, що торгують на ринках.

Це означає, що вказаним категоріям громадян і приватних підприємців касові апарати застосовувати не потрібно і після того, як нові правила застосування РРО наберуть чинності.

РРО стають безкоштовними

Головна страшилка, яку активно обговорюють сьогодні наші бізнесмени, - необхідність купувати коштовні касові апарати і витрачати значні кошти на їх обслуговування.

Насправді все відбуватиметься з точністю до навпаки. По-перше, законопроекти відкривають можливість використовувати замість традиційних РРО спеціальні програми.

Таку програму можна буде встановити на будь-який гаджет, у тому числі і на смартфон.

По-друге, такі програми будуть безкоштовними - безкоштовне надання такого програмного продукту є законодавчою нормою.

Контролюючий орган зобов’язаний надавати програмне забезпечення та підтримувати його актуальність – це прямо записано у законопроекті.

Звичайно, якщо хтось хоче використовувати традиційні касові апарати – теж будь-ласка.

Але ті, в кого не буде бажання зв’язуватись із цим надбанням минулого, зможуть спокійно скористатися безкоштовною програмою.

У підприємців буде рік, аби підготуватися до зміни правил

За чинними нині правилами через РРО мають реалізовуватись складна побутова техніка, лікарські засоби, вироби медичного призначення.

Законопроекти зобов’язують застосовувати реєстратори розрахункових операцій також платників єдиного податку ІІ – IV групи - ресторани, кафе швидкого обслуговування, турагентства, готелі, підприємців, які здійснюють продаж ювелірної продукції, працюють у сфері роздрібної торгівлі вживаними товарами.

Важливе уточнення: мова йде про реалізацію секонд-хєнду тільки в магазинах, а не на ринках.

Але для цих нових груп підприємців РРО запроваджується з 1 жовтня 2020 року, а обов’язковим стане лише з 1 січня 2021 року.

Тобто про те, що одразу після набрання чинності нових законів підприємцям доведеться негайно перейти на роботу через реєстратори розрахункових операцій, мова не йде.

Навпаки, у них буде достатньо часу, аби ознайомитися з новими правилами, вибрати зручний спосіб застосування РРО і протестувати його.

І ще одна важлива новація. З 1 січня 2021 року збільшується граничний обсяг доходів платників єдиного податку ІІ групи – планка піднімається з 1,5 млн грн до 2,5 млн грн.

Частина підприємців, які зараз працюють на ІІІ групі, перейдуть до ІІ. А це означає зменшення податку.

Бо спрощенці ІІ групи сплачують до 20% зарплатної мінімалки (зараз це 834,60 грн), а платники єдиного податку ІІІ групи – 3% від обороту "плюс" ПДВ, або 5% від обороту.

Податкова допоможе адаптуватися до змін

Законопроекти прописують лише загальні правила використання РРО. Але є ще чимало практичних запитань, які мають бути вирішені на рівні підзаконних актів.

І завдяки тривалому перехідному періоду є можливість закрити всі ці питання. От приміром, як надіслати звітність до Державної податкової служби за відсутності інтернету?

Так, новітні пристрої можуть працювати offline до 36 годин. А як бути, якщо покриття стабільно відсутнє?

За рік перехідного періоду Державна податкова служба спільно з Мінфіном проаналізують ситуацію із покриттям інтернетом в країні і на підставі цього готові будуть врегулювати питання, де можна працювати без використання РРО через відсутність інтернету.

Якщо практика використання потребуватиме законодавчого удосконалення – будемо працювати разом із законодавцями заради того, щоб застосування новітніх РРО не викликало незручностей для підприємців.

І найголовніше: у цей перехідний період податкова не залишить підприємців сам на сам із їх проблемами. Ми готові організувати роз’яснювальну роботу, готові відповісти на всі запитання, навчити, якщо доведеться, користуватися новими програмами, показати, як це працює, зробити по-максимуму, аби перехід на нові правила роботи був безболісним.

https://www.epravda.com.ua

Поделиться:

Комментарии   

# Зебанутые 27.09.2019 09:56
А может быть борьбу с контрабандой нужно начать с таможни? Там миллионы $ ворочают. Та не бред какой-то, давайте лучше на предпринимателей наедем, проверки им по каждой жалобе жахнем.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Сергей 13 27.09.2019 12:17
Ложь от начала и до конца. Заработки таможенников и СБУ-шников на контрабанде не дают спокойно спать налоговикам. Эти тоже решили обдирать предпринимателей. Хоть и сволочь был Азаров, но такого даже он не позволял.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Igor 27.09.2019 15:01
Не верю, Верланову. Налоговикам только скажи что на точке появилось РРО, тут же как с цепи сорвутся, только бы мзду получить. Абсолютно НЕ реформированная налоговая система НЕ может нормально работать с людьми. Будь то налог на землю или ЕСВ, они только и ждут как бы поиметь с тебя...
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# пенсионерка 27.09.2019 17:08
Ну да. Моя соседка с контейнера торгует в день то шо я в месяц. Но у меня же МАГАЗИН, блин. Одна, без выходных,отпуска. А тут рынок, видите ли, будет отрекаться от контрабанды. Смех и слезы.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Максcc 27.09.2019 19:23
Почему бы им не начать с таможни, газа, электроэнергии, коммуналки, Полиции, СБУ. Налоговой. Там ещё два бюджета украины
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Владbckfd 28.09.2019 15:53
Я думал начинать будут с офшоров а тут прям реформище - всем ховайся!!!!!
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Марина777 19.10.2019 11:43
Что вы хотите от придурков, которые не понимают, что отличие 2 и 3 гр. ЕН не только в оборотах?
Только Зебил может написать
Частина підприємців, які зараз працюють на ІІІ групі, перейдуть до ІІ. А це означає зменшення податку.

Да чё уж, пишите тогда все перейдут на 1, там налогов еще меньше и оборот до 1 млн. подымут.

Тупизна просто зашкаливает, а эти люди пишуут и принимают нам законы...
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Александр Погей 24.10.2019 19:07
Создается впечатление, что основная масса частных предпринимателей это бабушки, продающие свои пожитки с тротуара и самозанятые ремонтники обуви и одежды. Эти категории будут работать без РРО, а в чем провинились те, кто оказывает услуги? Тоже борьба против контрабанды, своих способностей и опыта? Новая власть - старые грабли.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
Количество просмотров: 3447

Новый номер!

  • Бизнес на грибах: что нужно учесть
  • Пеня в ВЭД: особенности начисления
  • Декретный больничный: начисляем и отражаем в отчете
  • Как получить пособие по частичной безработице
  • Работает родственник без оформления – штраф

 Подробнее...

Мы на Facebook

Популярное