Рассылка новостей




05.11.2019

ТОП-5 запитань про РРО

Добірка відповідей на найпоширеніші запитання про зміни щодо використання РРО

1. Коли й для кого застосування РРО стане обов'язковим?

З 19.04.2020 для ФОП - платників єдиного податку 2 - 4 груп:

  • незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року перевищує 1 млн гривень;
  • які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • які здійснюють реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я.

Зверніть увагу: ФОП, які надають платні послуги в сфері охорони здоров'я з 19.04.2020 мають використовувати РРО. Раніше в них не було такого обов'язку.

Усе про облік доходів єдинниками першої та другої груп

З 20.10.2020 до них приєднаються ФОПи 2 - 4 груп, які:

  • торгують або надають послуги через Інтернет;
  • торгують ювелірними виробами;
  • продають уживані товари в магазинах (група 47.79 КВЕД);
  • ресторани, кафе, ресторани швидкого обслуговування (крім продажу води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок і бідонів; страв та безалкогольних напоїв у їдальнях і буфетах загальноосвітніх навчальних закладів і професійно-технічних навчальних закладів під час навчального процесу);
  • турагенства і туроператори;
  • готелі та подібні місця тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);
  • реалізація текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках);
  • реалізація деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, який затвердить Кабмін.
Все об учете доходов единщиками третьей группы

З 1 січня 2021 року всі ФОП - платники єдиного податку повинні будуть застосовувати РРО, крім:

  • платників єдиного податку І групи;
  • ФОП, які здійснюють розрахунки виключно в безготівковій формі (фрілансери);
  • здійснення операцій, визначених ст. 10 Закону про РРО та наведених в Переліку № 1336, але із застосуванням розрахункової книжки та КОРО.
  • торгівля на ринку власними вживаними речами або продуктами власного підсобного господарства (повний перелік містить оновлена Законом № 128 ст. 9 Закону про о РРО).

2. Чи зобов'яжуть всіх ФОПів вести облік товарних запасів?

Ні. На сьогодні та до 19.04.2020 облік не ведуть ФОПи-єдинники, які не зареєстровані як платники ПДВ.

З 19.04.2020 облік не ведуть ФОП-єдинники, які не зареєстровані як платники ПДВ, за виключенням підприємців, які здійснюють діяльність з реалізації:

  • технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту;
  • лікарських засобів і виробів медичного призначення;
  • ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Тобто Закон зобов'язує вести облік товарів лише ці категорії підприємців. Крім того, вони зобов'язані зберігати документи в місці продажу і на вимогу контролюючого органу одразу надати для перевірки.

газета Приватний підприємець

3. Чи доведеться ІT-спеціалістам, дизайнерам та іншим фрілансерам використовувати РРО?

Ні. Тому що РРО застосовується при здійсненні безготівкових розрахунків за допомогою платіжних карток, QR-коду або інших форм електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо. При здійсненні розрахунків у безготівковій формі через установи банку РРО не застосовується. Детальніше про це читайте тут

4. Як працювати з програмним РРО за відсутності Інтернету?

РРО працюватимуть у режимі офлайн протягом 36 годин. У цей період розрахунковим документам будуть присвоюватися фіскальні номери з діапазону, сформованого фіскальним сервером. Номери з цього діапазону попередньо резервуватимуться. Протягом години після відновлення зв'язку копії створених в режимі офлайн розрахункових документів передаються на сервер податкової.

5. Чи збільшаться розміри штрафів?

Так. Розміри штрафу збільшено. Так, штраф за невидачу чека, непроведення операцій через РРО, проведення на неповну суму вартості проданих товарів з 19.04.2020:
збільшено з 1 грн до 10% від вартості товару/послуги - за перше порушення, за наступне порушення протягом року - 50% (замість 100%).

З 1 жовтня 2020 року:

  • 100 % вартості проданих з порушеннями товарів - за порушення, вчинене вперше;
  • 150 % вартості проданих з порушеннями товарів - за кожне наступне вчинене порушення.

https://biz.ligazakon.net

 

Інформація за темою:

Програмні РРО: запитання-відповіді

Як будуть виплачувати кешбек за скарги на РРО-порушення

Боротьба з тіньовою економікою або боротьба з ФОП? Що передбачають і за що критикують закони про кешбек і касові апарати

Які обов’язки з’являться у власників РРО із 19 квітня

Безкоштовні програмні РРО: які норми запрацюють із 19 квітня 2020 року

До чого готуватися ФОПам: головні нововведення законів про РРО

Опубліковані закони про касові апарати для ФОП і про "кешбек"

Закони про РРО підписано. Підприємців не почули

Поделиться:

Количество просмотров: 2172

Новый номер!

  • Единщикам 1 и 2-й группы о годовом отчете
  • Годовой перерасчет НДФЛ – 2019
  • Форма 20-ОПП: рассматриваем особенности
  • Специальное расследование несчастных случаев

 Подробнее...

Мы на Facebook

Популярное