Уголок потребителя

Уголок потребителя

Рассылка новостей
24.11.2019

Чи зобов’язаний ФОП оформляти трудові відносини з членом сім’ї, що допомагає йому у здійсненні підприємницької діяльності?

Чи зобов’язаний ФОП оформляти трудові відносини з членом сім’ї, що допомагає йому у здійсненні підприємницької діяльності?

Законодавство, що регулювало спрощену систему оподаткування до прийняття Податкового кодексу (Указ №746/99) передбачало збільшення суми єдиного податку ФОП на 50 відсотків за кожного члена сім'ї, що приймав участь у підприємницькій діяльності ФОП.

Норми ПКУ щодо спрощеної системи оподаткування не передбачають залучення членів сім’ї ФОП до його діяльності без оформлення трудових відносин.

Наемные работники у предпринимателя. Кадровые документы

Виглядає так, що ФОП створює нове робоче місце, укладає трудову угоду з мамою чи дружиною, забезпечує через сплату податків та єдиного внеску соціальні гарантії близьким людям.

Попри суперечливість у поглядах на це питання допоки оподаткування ведення малого сімейного бізнесу податковим законодавством не буде врегульовано, то й використання праці члена сім’ї без укладення трудового договору буде протиправним.

ДПС у Львівській області

Поделиться:

Количество просмотров: 6265

Новый номер!

  • ФЛП и его банковские счета: корректировки НБУ и «буря в стакане»
  • Стоит ли бояться кешбэка
  • Отчет о трудоустройстве лиц с инвалидностью
  • Топливно-акцизные новации
  • Инспектирование Гоструда по-новому

 Подробнее...

Мы на Facebook

Популярное