Уголок потребителя

Рассылка новостей
08.01.2020

З 3 січня ФОП заборонено витрачати кошти з підприємницьких рахунків для власних потреб

НБУ  постановою від 27.12.2019 р. № 162  вніс зміни до Інструкції про відкриття та закриття банківських рахунків. Про це ми писали тут.

Зміни внесено й до п. 14 Інструкції.

Тепер за поточними рахунками в національній валюті ФОП та самозайнятих осіб здійснюються всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та законодавства України, крім операцій, пов’язаних із власними потребами.

Але ці особи після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом, мають право перерахувати кошти з таких рахунків на власні поточні рахунки, відкриті для власних потреб.

Тому з 3 січня (дня набрання чинності Постанови №162), щоб використати підприємницькі кошти для власних потреб, слід перераховувати їх на окремий рахунок.

Як розуміти цю норму?

У своєму повідомленні Нацбанк заявляв, що ця норма має технічний, уточнюючий характер і не містить змін для фізосіб-підприємців.

Позиція НБУ і до змін була спрямована на можливість використання коштів з підприємницького рахунку тільки в межах цієї діяльності.

Зокрема, НБУ наголошував: «Діючі вимоги Інструкції вже й так передбачають, що фізична особа, яка здійснює підприємницьку/незалежну професійну діяльність має відкрити у банку окремі рахунки – для здійснення підприємницької/незалежної професійної діяльності та для власних потреб. Тож і сьогодні фізична особа-підприємець може витрачати кошти з підприємницького рахунку лише для здійснення підприємницької діяльності».

Ми звернемося до ДПС з проханням надати роз’яснення щодо податкових наслідків запровадженого НБУ використання коштів підприємців. І як тільки отримаємо відповідь, обов’язково про неї повідомимо та прокоментуємо.

Тож стежте за нашими новинами!

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Поделиться:

Комментарии   

# Viorel 08.01.2020 19:22
Осталось еще ввести налог НДФЛ при переносе денег между счетами для осущетсвления предпринимательской деятельности и для собственных потребностей.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Роман Hjvfy 08.01.2020 19:23
Скажу словами того, хто зараз на Банковій сидить.
А не пішов би ти НБУ у сраку!
Аргументую.
http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/374578.html
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
Количество просмотров: 6703

Книга «Как самому составить договор» (примеры и рекомендации)

Новый номер!

  • «Профилактические» посещения: что может Гоструда
  • Адрес для госрегистрации ФЛП: есть варианты
  • Краудфандинг: как оформить отношения
  • ФЛП и долевое участие в городской инфраструктуре
  • Женщины в предпринимательстве

 Подробнее...

Мы на Facebook

Популярное