Рассылка новостей
17.03.2020

Бізнес не розуміє серйозності ситуації. Як дожити до літа

Що робити компаніям і як убезпечити співробітників під час пандемії. Третього квітня все не закінчиться, а тільки розпочнеться

Я вважаю себе стриманим оптимістом. Але не впевнений, що зараз це хороша стратегія. У ситуації відразу двох світових криз — пандемії і обвалу ринків — ніяка обережність не буде зайвою.

На жаль, екстрені зустрічі бордів, які пройшли на цьому тижні, показали мені, що бізнес не розуміє всієї серйозності ситуації.

Бізнес

1. Усвідомте, що карантин не закінчиться 3-го квітня. Все тільки почнеться. Карантин — це спосіб для держави виграти час і підготувати медицину. Використовуйте його і ви, готуйтеся до серйозних випробувань протягом 2−3 місяців (це оптимістичний прогноз).

2. Змоделюййте найгірший сценарій. А що якщо продажі впадуть на 50%? А якщо на 100? Ми вже бачимо в ЄС, наприклад, заборону на роботу всіх магазинів, крім продуктових і аптек. Як ви забезпечите компанію грошима? Вам терміново потрібен резервний фонд.

3. Протестуйте 100% роботу офісу у віддаленому режимі. Якщо готові — робіть це прямо зараз.

4. Штат. Найболючіше питання. Можливо, доведеться відправити частину людей в тимчасову відпустку. Але ні в якому разі не розкидайтеся людьми, пам’ятайте що проблема з HR повернеться першою після кризи. Підтримайте співробітників, їхні родини. Ось саме зараз і проявляться справжні цінності компанії, про які ми так легко і безвідповідально говоримо останнім часом.

5. Поставки товару. Ризик закриття комерційних перевезень не великий, але він є. Перебої через вірус точно будуть.

Зараз ви можете відчути тимчасове зростання продажів:

— в товарах тривалого використання через падіння гривні. Зробіть резерв за хітами, але терміново позбувайтеся неліквіду (навіть на шкоду прибутку). Зараз гроші важливіше.

— або в продуктах харчування і медикаментах — це зростання у міру наростання паніки в ЗМІ.

Подумайте — які ризики саме на вашому ринку?

6. Витрати. Обрізайте все зайве, другорядне. Це хороший привід почистити бізнес. Але обережно з ключовими клієнтами, ключовими співробітниками і ключовими постачальниками. Це загальна біда — тримайтеся один одного в ядрі вашого бізнесу.

7. Стратегія. Подивіться на плани в довгостроковому періоді (хоча б 1−2 роки). Ми давно хотіли попрацювати над майбутнім, але на це ніколи не було часу. І ось — сюрприз, подарунок. У вас і у всієї команди з’явиться час подумати, підтягнути компетенції, вивчити ринки. Я рекомендую звернути увагу на конкурентоспроможність. Ті, хто пройдуть це випробування, стануть дуже крутими конкурентами. Готуйтеся.

Безпека співробітників

1. Керівники повинні усвідомити свою особисту відповідальність. За підлеглих, за їх сім'ї. Зрештою, і за свою сім'ю.

2. Вводьте терміново віддалену роботу там, де можливо. Деякі компанії вже переходять на 100% on-line режим. Досить одного з вірусом в офісі, щоб захворіли всі. На фронт-офісі одягніть персонал у маски.

3. Навчіть людей добре мити руки. Поставте всюди рідину для стерилізації рук. Повісьте зрозумілі інструкції. Контролюйте.

4. Всіх, хто був у відрядженнях, відпустці — беззастережно ізолюйте на карантин на 14 днів.

5. Купіть в офіс бокс для стерилізації мобільних телефонів. Ціна трохи більше 1 тис грн може врятувати життя і здоров’я. Процес обробки телефону — всього 8 хв.

6. Говоріть з людьми, донесіть їм, що потрібно обмежити відвідування громадських місць. Головна причина швидкого поширення вірусу — безвідповідальність і безпечність людей.

7. Поясніть співробітникам, що перш за все, потрібно вберегти своїх літніх родичів.

Якщо у вас ще залишилися сумніви, подивіться на Італію. Країни ЄС одна за однією визнають, що вони рухаються в її напрямку. Тільки з різною швидкістю, і на різній відстані. Ми — не виняток. Ми не зупинимо вірус, але можемо уникнути колапсу і розтягнути проблеми, щоб впоратися з ними.

Залишаюся стриманим оптимістом і дивлюся в майбутнє.

Ігор Гут

співзасновник DYB [Develop Your Business], член Несторівської групи

Джерело: сайт НВ

Поделиться:

Комментарии   

# Саента 17.03.2020 15:59
В статье все очень хорошо написано, особенно про "сброс неликвида". У меня детский магазин (от рождения до 10 лет одежда, кровати, постельки, игрушки и коляски прогулочные) Работаю в торговом доме, который закрывается на карантин. Так вот КАК буду работать, КАК сбрасывать неликвид если торговать не имею возможности? ЕСВ за март и апрель разрешили не платить, а единый налог - нет, а аренду платить то же надо - за что?
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
Количество просмотров: 4061

Новый номер!

  • Налоговая революция: что изменилось для предпринимателей
  • Увеличенные лимиты: налоговая передумала
  • ФЛП и ЕСВ за май
  • Если пеня начислена до карантина
  • Партнерство: как сохранить и деньги, и отношения

 Подробнее...

Мы на Facebook

Популярное