Уголок потребителя

Уголок потребителя

Рассылка новостей
01.06.2020

Що нового для ФОП передбачив Закон № 466

Мала податкова реформа: зміни в оподаткуванні ФОП

23 травня набув чинності Закон № 466-IX, що вносить зміни до Податкового кодексу. Розглянемо, які новації передбачені для фізичних осіб - підприємців на спрощеній та загальній системі оподаткування.

1. Податок на репатріацію. Ст. 133 ПКУ доповнено підпунктом 133.1.4 згідно з яким фізичні особи підприємці, у тому числі такі, що обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність стали платниками податку на прибуток підприємств щодо виплачених нерезиденту доходів (прибутків) із джерелом їх походження з України.

2. Перелік витрат. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об'єктів житлової нерухомості не включається до складу витрат ФОП (зміни до пп. 177.4.3 ПКУ).

3. Амортизація. Підлягають амортизації витрати на реконструкцію, модернізацію та інші види поліпшення основних засобів (крім поточного ремонту), а також вантажні авто (зміни до пп. 177.4.6 ПКУ).

4. ФОП, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку, або переходять на спрощену систему оподаткування, або перейшли із спрощеної системи, подають податкову декларацію за результатами звітного року (а не кварталу), в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід (зміни до пп. 177.5.2 ПКУ).

5. Зменшено із 15-ти до 10-ти днів строк, до закінчення якого платник єдиного податку третьої групи зі ставкою 5% може подати заяву про зміну ставки цього податку на 3% + 20% ПДВ (зміни до пп. 183.4 ПКУ).

6. Обмежено поширення пільги у вигляді земельного податку на платників єдиного податку 1-3 груп при наданні нерухомого майна в оренду — з 1 липня 2020 року (зміни до пп. 297.1 ПКУ).

7. Визначено, що анулювання реєстрації плаптника єдиного податку можливе у разі наявності податкового боргу, який перевищує 1 020 грн (зміни до пп. 298.2.3 ПКУ).

Джерело

Поделиться:

Комментарии   

# Andrzej 10.06.2020 14:35
Стосовно 4-го пункту підкажіть, будь ласка.
Зареєстрував ФОП в кінці травня, на єдиний податок перейшов з 1-го червня.
Коли треба подавати декларацію?
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
Количество просмотров: 2654

Книга «Как самому составить договор» (примеры и рекомендации)

Новый номер!

  • Отпускная пора – 2020
  • Новые регистрационные формы: изучаем изменения
  • Что изменилось в администрировании НДФЛ
  • Курение в ресторане: о запретах и противоречиях
  • Расходы на грузовые авто: отражать можно

 Подробнее...

Мы на Facebook

Популярное