Рассылка новостей
X Банковский Бизнес-Форум «ФИНАНСОВЫЕ И ЦИФРОВЫЕ ЭКОСИСТЕМЫ ДЛЯ МСБ. Update 2020»

31.07.2020

Списати заборгованість з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування можна до кінця серпня 2020 року

Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що Законом України від 13 травня 2020 року №592-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» (далі - Закон №592), внесено зміни до Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464), зокрема, розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» доповнено новим п. 915.

Згідно з нормами п. 915 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2464 підлягають списанню за заявою платника та у порядку, визначеному Законом №2464, несплачені станом на день набрання чинності Законом №592 з урахуванням особливостей, визначених п. 915 Закону №2464, суми недоїмки, нараховані платникам єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), зазначеним у пп. 4 (фізичним особам – підприємцям, крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 (особам, які провадять незалежну професійну діяльність), частини першої ст. 4 Закону №2464, за період з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом №592, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, у разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та за умови подання протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності Законом №592, зокрема:

  • фізичними особами – підприємцями, які застосовують загальну систему оподаткування, – державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи фізичної особи – підприємця заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності;
  • особами, які провадять незалежну професійну діяльність, – до контролюючого органу за основним місцем обліку заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску.

Відповідно до п. 1 розділу II Закону №592 положення п. 915 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2464 набули чинності з 03.06.2020 року.

Отже, у разі списання сум недоїмки, штрафних санкцій та пені на підставі п. 915 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2464, фізичні особи – підприємці (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності та про зняття з обліку як платника єдиного внеску, – протягом 90 календарних днів з 03.06.2020 року.

Джерело: Головне управління ДПС у Кіровоградській області

Поделиться:

Количество просмотров: 355

Уголок потребителя

Новый номер!

  • Расчетные документы для РРО: что изменилось?
  • Все дело – в датах: о последнем дне действия лицензии
  • Больничные выплаты работникам – 2020
  • Составляем договор ФЛП-бухгалтера с предприятием
  • Трудовой штраф: а если сняться с регистрации?

 Подробнее...

Мы на Facebook

Популярное