Рассылка новостей
12.01.2021

Орендарі, які у період карантину не можуть використовувати приміщення, мають право на зниження орендної плати

З моменту встановлення карантину, введеного Постановою Кабінету Міністрів України "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" від 11 березня 2020 року № 211 (із наступними змінами і доповненнями), і до його відміни (скасування) в установленому законом порядку, плата за користування нерухомим майном (його частиною) підлягає зменшенню за вимогою наймача, який здійснює підприємницьку діяльність з використанням цього майна, впродовж усього часу, коли майно не могло використовуватися в підприємницькій діяльності наймача в повному обсязі через запроваджені обмеження та (або) заборони.

Віповідні норми передбачені п. 14 прикінцевих та перехідних положень Цивільного Кодексу України.

Про це нагадує Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев на своїй сторінці в facebook.

"Цю норму ми провели з величезним опором, в одному з торішніх антіковідовскіх законів, і зараз вона міститься в пункті 14 перехідних положень Цивільного кодексу України. 

За нею, з моменту введення карантину в березні 2020 і до його скасування, орендна плата на вимогу орендаря підлягає зменшенню до фактичних витрат на утримання майна (тобто не більше вартості комунальних послуг і податків). Застосовується цей пункт протягом всього терміну, коли орендоване майно не могло використовуватися у підприємницькій діяльності в повному обсязі.

З огляду на те, що карантин, починаючи з березня 2020 року хоч і змінювався за параметрами, але не скасовувався, а посилення карантину для багатьох привело до неможливості використання орендованого майна в повному обсязі, то в даному випадку всі умови для зниження орендної плати дотримані", — пояснює Гетманцев. 

Бухгалтер911

Поделиться:

Количество просмотров: 650

Уголок потребителя

Новый номер!

  • Как открыть пивоварню
  • Отсрочка РРО для единщиков
  • Больничные и декретные выплаты – 2021
  • Отчет о трудоустройстве лиц с инвалидностью по новой форме
  • Общесистемщикам о декларировании доходов

 Подробнее...

Мы на Facebook

Популярное