Уголок потребителя

Рассылка новостей
14.01.2021

Мінцифри обіцяє скасувати вимоги щодо «прописки», ввести електронні паспорти та легалізувати криптовалюти

Мінцифри обіцяє скасувати вимоги щодо «прописки», ввести електронні паспорти та легалізувати криптовалюти

epassport

Джерело фото: glavcom.ua

Міністерство цифрової трансформації склало план законодавчих змін, які планується ухвалити в 2021 році. Про цей перелік повідомив міністр Михайло Федоров.

Зокрема, це скасування вимог щодо «прописки», електронні паспорти, легалізація криптовалют та впорядкування реєстрів.

«Пріоритезували законопроєкти, які будемо допрацьовувати з Комітетом цифрової трансформації в парламенті і намагатися ухвалити цього року. Ділюся з вами ТОП-7 законами, на мою думку. Насправді, в планах на цей рік їх набагато більше.

Зміни до закону, які дозволять повністю прирівняти електронні паспорти до звичайних пластикових/паперових паспортів (сьогодні використання електронних паспортів регулюється постановою Кабінету міністрів про експеримент). Вирішується проблема всіх тих держорганів і приватних компаній, які досі намагаються саботувати 21 століття.

Зміни до закону про місце зміни реєстрації. Ще один критично важливий крок до запуску електронної послуги в кілька кліків щодо зміни місця реєстрації. Нагадаю, що це найбільш популярна послуга в Україні. Ми хочемо зробити її практично декларативною, скасувавши прописку в багатьох життєвих ситуаціях (де вона реально не потрібна).

Рамковий закон, який дозволить розпочати впроваджувати вже цього року, як ми і планували, «безпаперовий режим» або paperless. Це коли держава не має права вимагати документ у людини, якщо він вже є в будь-якому державному реєстрі.

Закон про Дія City. Це одна з кращих податкових і правових систем для IT і креативної індустрії у світі. Відбудеться божевільне стимулювання розвитку аутсорсингових і продуктових компаній в Україні.

Законопроєкт про реєстри. Закон насамперед про ефективність і надійність зберігання наших з вами персональних даних у реєстрах. Ухвалення закону дозволить запустити платформу для розгортання реєстрів (шалена економія бюджету коштів і рішення, які ми точно зможемо експортувати на весь світ і заробляти як держава, а не витрачати), покращувати якість даних у реєстрах (відсутність дублів, підтягується вся інформація і документи) і багато інших переваг.

Закон про віртуальні активи. Легалізація криптовалюти. Відкриття ринку. Перше читання вже відбулося, важливо допрацювати закон і ухвалити його в другому. Це впевнений крок в 21-му столітті, який відразу нас перенесе на рівень інноваційних країн.

Закон про «хмари». Відкриття ринку хмарних технологій для зберігання даних. Для держави це гнучкість і можливість заощадити мільярди на закупівлю заліза. Для бізнесу — розвиток мільярдного ринку, інвестиції. Будемо не просто сподіватися на підтримку депутатів, а й брати участь у всіх робочих зустрічах, засіданнях фракції, презентувати дослідження, підходи, продукти, робити все, щоб ці рішення були нашими загальними результатами.

Ось тільки ці 7 законів — значний прорив для нашої країни», — зазначив керівник Мінцифри.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Автор: Наталья Мамченко

"Судово-юридична газета"

Поделиться:

Количество просмотров: 502

Книга «Как самому составить договор» (примеры и рекомендации)

Новый номер!

  • Как открыть пивоварню
  • Отсрочка РРО для единщиков
  • Больничные и декретные выплаты – 2021
  • Отчет о трудоустройстве лиц с инвалидностью по новой форме
  • Общесистемщикам о декларировании доходов

 Подробнее...

Мы на Facebook

Популярное