Уголок потребителя

Рассылка новостей
17.03.2021

Для ліквідації підприємницької діяльності подання підприємцем лише заяви до Держреєстратора є недостатнім

«Подання платником до Державного реєстратора заяви про скасування підприємницької діяльності не означає автоматичного зняття його з обліку в податковій», - про це на брифінгу повідомила заступник начальника Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Наталія Зікрата та продовжила, що такі платники й надалі продовжують обліковуватися в органах податкової служби як діючі платники податків і їм нараховуються зобов’язання з єдиного внеску. Отож, щоб уникнути подальшого накопичення заборгованості з платежів, фізичній особі-підприємцю необхідно подати до податкової інспекції ліквідаційну звітність за останній період, а саме за той, у якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП.

Зокрема, за її словами, платникам на загальній системі оподаткування необхідно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи, якщо ж на спрощеній – податкову декларацію платника єдиного податку фізичної особи – підприємця, а платникам ПДВ ще й декларацію з ПДВ. Окрім того, платникам необхідно подати звіт з єдиного внеску із зазначенням типу форми «ліквідаційний». Рахунки у фінансових установах також слід закрити, а ще зняти з податкового обліку об’єкти оподаткування, подавши форму 20 ОПП.

Наталія Зікрата також наголосила, на обов’язковому остаточному розрахунку платником з податків, зборів та єдиного внеску, в т.ч. на необхідності погашенні заборгованості.

Якщо платником податків буде дотримано всіх вказаних вимог, то він буде знятий з податкового обліку за прискореною процедурою - без проведення перевірки. В іншому разі - податковим органом для продовження ліквідаційної процедури необхідно буде здійснити перевірку.

Територіальні органи ДПС в Івано-Франківській області

Поделиться:

Количество просмотров: 2737

Уголок потребителя

Новый номер!

  • Карантинная помощь – 2021: Закон в действии
  • Порядок учета товарных запасов для ФЛП – проект от Минфина
  • Налоговый расчет работодателя по ЕСВ, НДФЛ и ВС
  • Продажа основных средств ФЛП: как облагать доход
  • ФЛП-логопед: нужны ли лицензия и РРО

 Подробнее...

Мы на Facebook

Популярное