Рассылка новостей




07.04.2021

Чи має право роботодавець відмовити працівнику в прийнятті листка непрацездатності, якщо в листку непрацездатності не вказано код хвороби?

Якщо в листку непрацездатності відсутня інформація про діагноз і шифру МКХ-10, це не може бути підставою для відмови в оплаті такого листка непрацездатності. Про причину непрацездатності можна дізнатися за кодом, підкресленим у відповідній графі.

Відповідно до пункту 3.2 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406532 у графі “”Діагноз первинний”” лікар указує первинний діагноз у перший день видачі листка непрацездатності. У графі “”Діагноз заключний”” лікар указує остаточний діагноз, а в графі “”шифр МКХ-10″” – шифр діагнозу відповідно до Міжнародної статистичної класифікації хвороб та споріднених проблем охорони здоров’я десятого перегляду, прийнятої 43 Всесвітньою асамблеєю охорони здоров’я 1 січня 1993 року (далі – МКХ-10). Діагноз первинний, діагноз заключний та шифр МКХ-10 зазначаються виключно за письмовою згодою хворого. В іншому випадку первинний та заключний діагнози та шифр МКХ-10 не вказуються.

Головне управління Держпраці у Львівській області

Поделиться:

Количество просмотров: 656

Уголок потребителя

Новый номер!

  • Карантинная помощь – 2021: Закон в действии
  • Порядок учета товарных запасов для ФЛП – проект от Минфина
  • Налоговый расчет работодателя по ЕСВ, НДФЛ и ВС
  • Продажа основных средств ФЛП: как облагать доход
  • ФЛП-логопед: нужны ли лицензия и РРО

 Подробнее...

Мы на Facebook

Популярное