Уголок потребителя

Рассылка новостей




14.07.2021

Отримання грошових коштів на банківську картку фізичної особи – чи є податкові наслідки?

Відділ комунікацій з громадськістю (Павлоградський регіон) управління інформаційної взаємодії з громадськістю Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що декларування своїх доходів – це конституційний обов’язок громадян (ч. 2 ст. 67 Конституції України). Відповідно до положень Податкового кодексу України (надалі – ПК України) громадяни, які подають податкові декларації про майновий стан і доходи, розподіляються на дві категорії:

  • особи, які зобов’язані подати річну декларацію;
  • особи, які мають право подати річну декларацію.

У фізичної особи-платника податку виникає обов’язок подати річну декларацію при отриманні протягом звітного періоду (рік) доходів, зокрема:

  • від особи, яка не є податковим агентом, крім випадків прямо передбачених ПК України (п.п. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 ПК України);
  • у вигляді окремих видів оподатковуваних доходів (прибутків), що не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати податковими агентами, але не є звільненими від оподаткування (п.п. 168.3.1 п. 168.1 ст. 168 ПК України);
  • у вигляді іноземних доходів.

Податкова декларація не подається, якщо платник податків отримував доходи:

  • від податкових агентів;
  • від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок;
  • у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок.

Таким чином, якщо фізична особа отримала дохід, в тому числі на банківську картку, не від податкового агента (від особи, яка сплачує податок за такого платника податків), вона зобов’язана подати річну декларацію та сплатити податки.

Загальний строк подання декларації визначено п.п. 49.18.4 ПК України, відповідно до якого податкова декларація подається за базовий звітній (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб – до 1 травня року, що настає за звітним.

Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій податковій декларації.

Відповідно до п. 14 Інструкції про порядок відкриття та закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків-резидентів і нерезидентів, затвердженої Постановою Правління НБУ від 12.11.2003 року № 492 (надалі – Інструкція), забороняється використовувати поточні рахунки фізичних осіб, що відкриваються для власних потреб, для проведення операцій, пов’язаних із здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності. За поточними рахунками в національній валюті фізичних осіб – резидентів здійснюються всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та вимог законодавства України, які не пов’язані із здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності.

Крім того, банк зобов’язаний надіслати повідомлення до відповідного контролюючого органу про відкриття або закриття рахунку клієнта банку – платника податків та проводити видаткові операції за рахунком такого клієнта в порядку, визначеному статтею 69 Податкового кодексу України.

Особа, яка відкриває рахунок фізичній особі (власник рахунку / представник власника рахунку / особа, яка відкриває рахунок на користь третьої особи), зобов’язана письмово повідомити банк про наявність або відсутність у власника рахунку статусу підприємця або особи, яка провадить незалежну професійну діяльність.

Фізичні особи-підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані повідомляти про свій статус банки та інші фінансові установи, в яких такі особи відкривають рахунки (п. 69.7 ст. 69 ПК України).

Джерело

Поделиться:

Комментарии   

# stan 30.07.2021 11:04
Податкова у своєму стилі, скидати все до купи аби заплутати людей: "Таким чином, якщо фізична особа отримала дохід, в тому числі на банківську картку, не від податкового агента (від особи, яка сплачує податок за такого платника податків), вона зобов’язана подати річну декларацію та сплатити податки", а наголос треба робити на словах "якщо" та "Дохід"...
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
Количество просмотров: 2974

Новый номер!

  • Е-трудовая: правила оформления работников
  • Ведение учета, работа с РРО/ПРРО
  • Учет амортизации у общесистемщиков
  • Реализация коктейлей: как в чеке отразить штрих-код акцизного налога
  • Удаленная и надомная работа: типовые формы договоров

 Подробнее...

Мы на Facebook

Популярное