Уголок потребителя

Рассылка новостей
16.07.2021

З 16 липня діє нова форма обліку доходів і витрат для фізосіб-«загальників» та «незалежників»

Мінфін затвердив типову форму, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами - підприємцями і фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядок її ведення. З 16 липня діє типова форма через опублікування в "Офіційному віснику" №54 від 16.07.2021

Нагадаємо, що з 1 січня 2021 року ФОП–«загальники» та фізособи-«незалежники», як і раніше, зобов’язані вести облік доходів і витрат. Але цей облік можна здійснювати як в паперовому, так і в електронному вигляді, у тому числі за допомогою Електронного кабінету. При цьому облік відбуватиметься в типовій формі (яка вводиться замість Книг обліку!). Ці норми були прописані в ПКУ, але практично не були реалізовані.

І ось Мінфін наказом від 13.05.2021 р. №261 затвердив:

типову форму, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами - підприємцями і фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність;

Порядок ведення типової форми, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами - підприємцями і фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність.

У типовій формі враховано наявність обов’язкових відомостей, визначених у статтях 177 та 178 ПКУ.

Наказ мав би набрати чинності з дня його офіційного опублікування. Його опубліковано в "Офіційному віснику України" № 54 від 16.07.2021 року.

Тобто з 16 липня діє Наказ №261 щодо нової форми обліку та Порядку її ведення. Відповідно з 16 липня "стара" форма та порядок її ведення, вже скасовані.

Наказом також забезпечено реалізацію окремих положень ПКУ для фізосіб–підприємців у частині включення до витрат амортизаційних відрахувань з веденням їх обліку та відображенням у типовій формі. Зокрема, введено додаток до типової форми.

Водночас норми наказу не передбачають будь-яких додаткових дій фізосіб–підприємців та фізосіб, які провадять незалежну професійну діяльність, під час використання типової форми, крім виконання вимог ПКУ.

Облік доходів і витрат ведеться в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі засобами електронного кабінету у порядку, встановленому законодавством.

Також у разі прийняття рішення ФОП вести облік за типовою формою на паперових носіях у ПКУ відсутні вимоги щодо шнурування та здійснення реєстрації такої типової форми в контролюючому органі.

У разі ведення обліку доходів і витрат в електронному вигляді самозайнята особа зобов'язана вести таку форму у форматі EXCEL, крім випадку ведення обліку доходів і витрат в електронній формі засобами Електронного кабінету.

Джерело

Поделиться:

Количество просмотров: 3012

Уголок потребителя

Новый номер!

  • Е-трудовая: правила оформления работников
  • Ведение учета, работа с РРО/ПРРО
  • Учет амортизации у общесистемщиков
  • Реализация коктейлей: как в чеке отразить штрих-код акцизного налога
  • Удаленная и надомная работа: типовые формы договоров

 Подробнее...

Мы на Facebook

Популярное