Рассылка новостей
03.09.2021

РРО/ПРРО: запитання—відповіді

Нещодавно у ГУ ДПС у Харківській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». Фахівці податкової служби відповідали на запитання платників податків  роз’яснювали нюанси  застосування РРО/ПРРО.


Питання: Підприємець на єдиному податку 2 групи здійснює реалізацію товарів через ТОВ «Нова пошта» на умовах післяплати та перевищив граничний розмір доходу, встановлений Кодексом для застосування РРО. Чи потрібно підприємцю в даному випадку видавати розрахунковий документ РРО/ПРРО?

Відповідь: Якщо споживач (клієнт) дистанційно замовив товар, наприклад на веб-сайті продавця (Інтернет – магазин), не здійснював передплату за замовлений товар, а доставка товару здійснюється кур’єром на підставі договору, відповідно до якого товар передається такому кур’єру для доставки покупцю, то у такому випадку РРО та/або ПРРО застосовується кур’єром безпосередньо при передачі товару покупцю у своєму відділенні, а продавець зобов’язаний вкласти у посилку видаткову накладну, яка буде свідчити про походження товару. Також, у передбачених законодавством випадках, продавець зобов’язаний вкласти у поштове відправлення гарантійний талон, технічний паспорт або інший документ, що його замінює, який має містити обов’язкові реквізити.

Зобов’язання щодо видачі відповідного розрахункового документу покупцю, відповідно до наведеного у зверненні прикладі, покладається на продавця та/або кур’єра, як безпосередніх учасників договору купівлі – продажу. Кур’єром, відповідно до тексту питання, виступає ТОВ «Нова Пошта».

Питання: У якому випадку підприємство може вважатися підприємством торгівлі або громадського харчування?

Відповідь: Якщо статутом підприємства визначено основним видом діяльності торгівля або громадське харчування та проведення діяльності відповідає вимогам постанови кабінету Міністрів України від 15.06.2006 № 833 «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення», то таке підприємство відноситься до підприємств торгівлі або громадського харчування.

Питання: Чи застосовуються РРО/ПРРО ФОП-платником єдиного податку другої групи, який припинив діяльність (перейшов на сплату інших податків і зборів), але до цього перевищив обсяг доходу понад 220 МЗП, а потім повторно зареєструвався платником єдиного податку?

Відповідь: Якщо ФОП –платник єдиного податку до припинення діяльності (переходу на сплату інших податків і зборів) перевищив обсяг доходу понад 220 МЗП, а потім повторно зареєструвався платником єдиного податку, то він зобов’язаний застосувати РРО/ПРРО у всіх наступних податкових періодах протягом його реєстрації незалежно від подальших змін обсягів доходу.

За матеріалами ГУ ДПС у Харківській області 

Additional Info

  • Размещение в RSS:: нет

Поделиться:

Количество просмотров: 963

Книга «Как самому составить договор» (примеры и рекомендации)

Новый номер!

  • Принят порядок учета товарных запасов: первое знакомство
  • Годовой перерасчет НДФЛ – 2021
  • Интернет-магазины: особенности правового регулирования
  • Отражение выплат ФЛП в ф. № 4ДФ: обязательно ли?
  • РРО у единщика в 2022 году: к чему готовиться

 Подробнее...

Мы на Facebook

Популярное