Рассылка новостей
07.09.2021

Підприємці не можуть друкувати фіскальні чеки із ПРРО на апаратному РРО

До ДПС надійшов запит від платника податку з приводу пояснення ситуації, коли сформований програмним РРО чек друкується за допомогою "апаратного" РРО. В такому надрукованому документі після напису "ФІСКАЛЬНИЙ ЧЕК" відображають інформацію щодо апаратного РРО, яким роздруковано сформований програмним РРО документ, а саме: заводський і фіскальний номери "апаратного" РРО, дата та час і напис "СЛУЖБОВИЙ ЧЕК".

Тож, чи буде вказаний чек розрахунковим документом, який відповідає вимогам Положення № 13?

Податківці вказують, що у наведеному прикладі друкувальний пристрій "апаратного" РРО виконує не властиву йому функцію друкування документу, сформованого стороннім пристроєм.

Виходить, що "апаратний" РРО не створює фіскальний касовий чек на товари (послуги), а отримує команду на друк документу, що створений стороннім пристроєм, тобто керується таким пристроєм.

Тобто, апаратний РРО використовує платник податку не за своїм прямим призначенням - реєстрації розрахункових операцій, а лише, як друкувальний пристрій, за умови, якщо являється зареєстрованим та фіскалізованим РРО.

Така робота "апаратного" РРО зі стороннім для нього пристроєм не передбачена конструкторсько-технологічною та програмною документацією виробника РРО і версією його внутрішнього програмного забезпечення, які проходили процедуру розгляду та включення до Держреєстру РРО.

Тому документ, який сформовано на програмному РРО та надруковано друкувальним пристроєм "апаратного" РРО, не буде відповідати вимогам Положення № 13.

До того ж в ДПС додають, що на фіскальному касовому чеку на товари (послуги) не передбачено наявність напису "СЛУЖБОВИЙ ЧЕК".

Джерело: ІПК ДПС від 18.08.2021 р. № 3042/ІПК/99-00-07-05-01-06.

Additional Info

  • Размещение в RSS:: нет

Поделиться:

Количество просмотров: 484

Книга «Как самому составить договор» (примеры и рекомендации)

Новый номер!

  • Принят порядок учета товарных запасов: первое знакомство
  • Годовой перерасчет НДФЛ – 2021
  • Интернет-магазины: особенности правового регулирования
  • Отражение выплат ФЛП в ф. № 4ДФ: обязательно ли?
  • РРО у единщика в 2022 году: к чему готовиться

 Подробнее...

Мы на Facebook

Популярное