Уголок потребителя

Уголок потребителя

Уголок потребителя

Рассылка новостей
23.11.2021

З 26 листопада почне діяти Порядок ведення обліку товарних запасів для ФОП

Головне управління ДПС в Одеській області інформує, що наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 № 496 затверджено Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку (далі - Порядок).

Порядок визначає правила ведення обліку товарних запасів та поширюється на фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку, які відповідно до Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчуванн та послуг» зобов'язані вести облік товарних запасів та здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку, та осіб, які фактично здійснюють продаж товарів (надання послуг) та/або розрахункові операції в місці продажу (господарському об'єкті).

Облік товарних запасів здійснюється шляхом постійного внесення до Форми обліку інформації про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів, які є невід'ємною частиною такого обліку. У разі здійснення діяльності у декількох місцях продажу (господарських об'єктах), облік товарних запасів ведеться за кожним окремим місцем продажу (господарським об'єктом) на підставі первинних документів, які підтверджують отримання товарів або окремим місцем продажу (господарським об'єктом), та/або первинних документів на внутрішнє переміщення товарів між фізичними особами - підприємцями та його окремими місцями продажу (господарськими об'єктами). Первинні документи на внутрішнє переміщення товарів є невід'ємною частиною такого обліку.

Первинні документи, на підставі яких внесено записи до Форми обліку, є обов'язковими додатками до такої форми. Внесення даних до Форми обліку щодо надходження товарів на підставі первинних документів здійснюється до початку їх реалізації.

Форма обліку ведеться на вибір у паперовій або в електронній формі та має містити зазначені в довільному порядку дані фізичних осіб - підприємців. Для паперової форми обліку зазначені дані мають міститися на титульному аркуші. Записи ведуться в хронологічному порядку надходження або вибуття товарів. Під час ведення обліку товарних запасів в електронній формі, обирається добровільний програмний формат та метод внесення інформації до Форми обліку з дотриманням вимог Порядку.

Заборонено продаж товарів, на які у місцях продажу таких товарів (господарських об'єктах) відсутні:

1) первинні документи, записи про які внесено до Форми обліку;

2) відповідні записи у Формі обліку про наявні первинні документи;

3) первинні документи і записи у Формі обліку про такі первинні документи.

Форма обліку, первинні документи на товари мають зберігатись у місці продажу (господарському об'єкті) до моменту вибуття останньої одиниці товару, відображеної в таких первинних документах. Такі документи щомісячно групуються в хронологічному порядку їх відображення у Формі обліку та/або підшиваються для подальшого зберігання разом із Формою обліку, в якій інформацію про такі документи відображено.

Наказ набирає чинності 26 листопада 2021 року.

Джерело

Additional Info

  • Размещение в RSS:: нет

Поделиться:

Комментарии   

# Александр1 23.11.2021 14:08
Оце так спрощена система ....
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Vesta 23.11.2021 16:25
Н-да. Законотворці це інша планета.
Они вообще понимают суть упрощенной системы?
Надоело слушать, что крупный бизнес делится на мелких ФОП тем самым хотят уйти от налогобложения. Дайте прозрачные условия для крупного бизнеса и они не будут делится. Перестаньте их душить по НДС, блокировать. В основном из-за этого пытаются уйти. И тогда не надо будет нас ФОПов под одну гребенку.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Kuzma2 23.11.2021 20:09
Я не буду этого делать.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Андрей Мендель 24.11.2021 15:31
Не понятно, про тех, кто платит единый налог...В НК указано упрощенный учет - всё. Никакие внутренние приказы не отменяют нормы НК.
Скорее коснется тех, кто использует РРО.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
# Маленькая Лошадка 27.11.2021 07:40
Этот учет не распространяется на НЕПЛАТЕЛЬЩИКОВ НДС
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
Количество просмотров: 4158

Новый номер!

  • Путеводитель-2021
  • Общесистемщикам о годовой отчетности
  • Заполнение приложения по ЕСВ к имущественной декларации
  • РРО/ПРРО у ФЛП-единщиков в 2022 году: отвечаем на вопросы

 Подробнее...

Мы на Facebook

Популярное