Уголок потребителя

Рассылка новостей
30.12.2021

До уваги ФОП – спрощенців!

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного  податку першої групи відповідно до положень Податкового кодексу звільнені від обов’язку застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО) при здійсненні господарської діяльності. Тобто зазначена категорія ФОП, яка здійснює виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на  ринках та/або провадить  господарську  діяльність з надання побутових послуг населенню, не використовує працю найманих осіб, з 01 січня 2022 року не застосовує РРО/ПРРО та не веде облік товарних запасів.

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої,  третьої та четвертої груп згідно з вимогами Податкового кодексу з 01 січня 2022 року зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО при здійсненні розрахункових операцій незалежно від виду діяльності та обсягу доходу.

При цьому ФОП – платники єдиного податку, що здійснюють продаж  технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, а також платники єдиного податку, які зареєстровані платниками ПДВ, зобов’язані вести облік товарних запасів, відповідно до вимог затвердженого Порядку ведення обліку товарних записів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, який затверджений наказом Мінфіну від 09.09.2021 №496.   

 

Звертаємо увагу платників податків!

Постановою КМУ від 23.12.2021 №1359 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 №1336» внесено зміни до постанови №1336, які визначають, що підприємці платники єдиного податку, що провадять роздрібну торгівлю на території села мають право здійснювати розрахунки без застосування РРО/ПРРО, але з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, крім випадків:

  • роздрібної торгівлі в торгівельних об’єктах, в яких здійснюється також  торгівля підакцизними  товарами;
  • дистанційної торгівлі, зокрема, торгівлі через Інтернет;
  • прийняття рішень сільськими  радами та радами ОТГ  про обов’язкове  застосування на  території  села РРО/ПРРО.  

Джерело

Additional Info

  • Размещение в RSS:: нет

Поделиться:

Комментарии   

# Alex0109 09.01.2022 03:59
ЛЖИВАЯ ФИСКАЛИЗАЦИЯ
ФИСКАЛИЗАЦИЯ ОБМАН! Сканируйте QR-коды на ФИСКАЛЬНЫХ чеках! На чеках АТБ и многих других магазинов, как правило маркетов и крупных магазинов, Фискальный Чек ФАЛЬШИВЫЙ, хотя на этом чеке четко написано -- ФИСКАЛЬНЫЙ ЧЕК. И QR-код на этих чеках не имеет ссылки в интернет на этот чек то есть ЕГО НЕТ!
Для сравнения, на моем фискальном чеке QR-код дает реальную ссылку на мой чек в интернете.
ПОЛУЧАЕТСЯ, ЧТО ФИСКАЛИЗАЦИЯ НЕ ДЛЯ ВСЕХ?!! Предполагаю, что ФИСКАЛИЗАЦИЯ только для мелких предпринимателей. Вот вам и равные условия Бизнеса!
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
Количество просмотров: 3891

Новый номер!

  • Путеводитель-2021
  • Общесистемщикам о годовой отчетности
  • Заполнение приложения по ЕСВ к имущественной декларации
  • РРО/ПРРО у ФЛП-единщиков в 2022 году: отвечаем на вопросы

 Подробнее...

Мы на Facebook

Популярное