Передплата на газету Приватний підприємець на 2024 рік

Рассылка новостей
22.03.2024

Кабінет Міністрів України затвердив План для Ukraine Facility

Уряд затвердив План для реалізації програми Ukraine Facility, який стане основою для реалізації програми фінансової підтримки України від Європейського Союзу протягом 2024-2027 років.

Після затвердження Кабінетом Міністрів України текст Плану для Ukraine Facility буде спрямовано на оцінку Європейській комісії та затвердження комітетом країн-членів ЄС, після чого програма Ukraine Facility остаточно набере чинності.

Реалізація Плану сприятиме європейській інтеграції України та подальшому стійкому розвитку економіки.

Загалом План для Ukraine Facility включає понад 150 індикаторів за 69 напрямками реформ, виконання яких заплановане на період до 2027 року. План розроблявся в повній синхронізації з ключовими міжнародними партнерами України. З огляду на це, передбачені Планом індикатори частково відповідають вже наявним міжнародним зобов’язанням України в рамках інших угод.

Фінансування у межах програми Ukraine Facility напряму залежить від виконання індикаторів, передбачених Планом для Ukraine Facility. Протягом 2024 року планується реалізація понад 36 індикаторів за напрямками удосконалення управління державними фінансами, судової системи, боротьби з корупцією, управління державною власністю, розвитку людського капіталу, покращення бізнес-середовища та розвитку пріоритетних галузей.

На період до остаточного запуску програми Ukraine Facility передбачений механізм перехідного фінансування обсягом у 6 млрд євро.

У рамках угод про перехідне фінансування Україна реалізує 5 індикаторів у сферах управління державними фінансами, судової системи, розвитку бізнес-середовища та функціонування ринку землі. Три з них вже впроваджені, ще два кроки, необхідні для отримання перехідного фінансування, перебувають в процесі виконання.

Планується, що перший платіж в рамках угод про перехідне фінансування обсягом 4,5 млрд євро надійде у березні 2024 року. Решту з цієї суми — 1,5 млрд євро — Україна зможе отримати у квітні 2024 року після оцінки Європейською комісією виконаних індикаторів.

Нагадаємо, у лютому 2024 року Європейський парламент затвердив регламент програми Ukraine Facility. Відповідно до затвердженого регламенту, програма підтримки України від ЄС обсягом 50 млрд євро діятиме з 2024 до 2027 року та передбачатиме три складові:

· Перша складова — пряма підтримка державного бюджету — 38,27 млрд євро, з яких 33 млрд євро у формі кредитів та 5,27 млрд євро у формі грантів;

· Друга складова — спеціальний інвестиційний інструмент для покриття ризиків у пріоритетних секторах — 6,97 млрд євро;

· Третя складова — технічна підтримка у здійсненні реформ, а також покриття відсотків за кредитами, включно з отриманими раніше — 4,76 млрд євро.

Джерело

Additional Info

  • Размещение в RSS:: нет

Поделиться:

Количество просмотров: 278

Новий номер!

  • Чи замінить опис залишку товарів прибуткову накладну?
  • Фізособа є ФОП і найманим працівником: чи можливо це?
  • Транспортні послуги у ФОП на загальній системі: документи, ПММ у витратах

Детальніше...

Мы на Facebook

Популярне