Передплата на газету Приватний підприємець на 2024 рік

Рассылка новостей
28.05.2024

Не встиг оновити дані за 60 днів: експертка розкрила, як за це покарають

На законодавчому рівні посилили адміністративну відповідальність за порушення правил військового обліку.

Якщо військовозобов'язаний не встиг оновити свої дані за 60 днів, йому загрожує відповідальність.

Як повідомила "Суспільному" рівненська експертка з мобілізаційних питань та військового обліку Наталія Печериця, на законодавчому рівні посилили адміністративну відповідальність за порушення правил військового обліку.

"До тих порушників, які не встигнуть протягом 60 днів оновити свої дані, будуть застосовувати адміністративний штраф. Це від 17 тисяч до 25,5 тисяч гривень. До речі, тим, хто ігнорує цей обов'язок, повістки будуть надсилати за будь-якою адресою, яка є в базі ТЦК. І ця повістка буде вважатися належним чином врученою. А коли людина оновить дані, то вона уникне відповідальності і не отримає цього штрафу", - зазначила Печериця.

Вагомих причин невчасного оновлення даних, які можуть людині пробачити, у законі про мобілізацію не прописали. Ймовірно, як зазначає експертка, для того й визначили альтернативні способи оновлення даних. Наприклад, щоб завантажити застосунок "Резерв+" і оновити через нього дані. Можливо, цей 60-денний строк продовжать. Але наразі законом цього не передбачили.

"Постанова № 560 деталізує, які є поважні причини неприбуття по повістці. Це перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території або смерть близького родича. Це може бути смерть когось із батьків, дружини, чоловіка, дитини, рідного брата чи сестри, діда чи баби, або близького родича дружини. І цією постановою чітко закріпили алгоритм дій: що треба людині зробити, якщо вона з поважних причин не прийшла по повісті", - резюмувала експертка.

Вона пояснила, якщо людина має поважну причину, то не пізніше трьох днів, від визначених у повістці дати й часу, повідомити про причини неявки. Також закріпили обов'язок прибути потім упродовж семи днів. Тобто спочатку повідомити протягом трьох днів про причину неявки, а потім упродовж семи днів прибути. Інакше - буде штраф.

Представник військовозобов'язаного до ТЦК прийти не зможе. Закон цього не передбачає. Це стосується також людей, які за кордоном. Вони повинні оновити дані особисто.

Мобілізація в Україні - останні новини

З 18 травня 2024 року впродовж 60 днів всі військовозобов'язані повинні оновити облікові дані. За словами адвоката Сергія Дубка, також ця норма стосується заброньованих, осіб з відстрочкою і жінок-військовозобов'язаних.

У разі не уточнення протягом 60 днів військовозобов’язаним або резервістом фактичної адреси місця проживання, повістка буде надіслана на його адресу зареєстрованого місця проживання. Отже, направлення повісток поштою розпочнеться після 17 липня 2024 року.

Нещодавно заступник начальника мобілізаційного відділу ТЦК Солом’янського району Києва Павло Литвин розповів, чи впливає військово-облікова спеціальність на призов до армії. Крім того він розтлумачив, що означають статуси у "Резерв+".

Джерело

Additional Info

  • Размещение в RSS:: нет

Поделиться:

Количество просмотров: 1515

Новий номер!

  • Особливості сплати ЄСВ у разі повторної реєстрації ФОП
  • ФОП закрився і не повернув фінансової допомоги: чий це дохід?

Детальніше...

Мы на Facebook

Популярне