IPB

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )

3 страниц V  < 1 2 3  
Ответить в эту темуОткрыть новую тему
> Книга учёта дохода: Валютные поступления, конвертация
atoll
сообщение 30.03.2012, 10:13
Сообщение #31


Пользователь
**

Группа: Опытные пользователи
Сообщений: 82
Регистрация: 17-February 11
Пользователь №: 26974



Еще пару вещей накопал

http://www.visnuk.com.ua/ua/pubs/id/1130
Цитата
Чи здійснюється перерахунок іноземної валюти, яка на дату закінчення звітного періоду обліковується на поточному рахунку юридичної особи — платника єдиного податку? Чи включається курсова різниця від такого перерахунку до доходу?
Відповідно до пп. 291.1.2 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі, визначеній у п. 292.3 цієї статті кодексу.
До суми доходу за звітний період включаються сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності, та вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг) (п. 292.3 ст. 292 Податкового кодексу).
Пунктом 296.1 ст. 296 Податкового кодексу визначено, що платники єдиного податку ведуть облік у порядку, визначеному у пунктах 296.1.1 — 296.1.3 п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу.
Платники єдиного податку четвертої групи (юридичні особи) використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень п. 44.2 ст. 44 Податкового кодексу (пп. 296.1.3 п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу).
З метою обрахунку об’єкта оподаткування платники єдиного податку, які відповідають критеріям, визначеним у пп. 291.4.4 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат за методикою, затвердженою Мінфіном України (п. 44.2 ст. 44 Податкового кодексу).
Згідно з п. 4 ПБО 21 курсова різниця — це різниця між оцінками однакової кількості одиниць іноземної валюти при різних валютних курсах. Монетарні статті — статті балансу про грошові кошти, а також про такі активи й зобов’язання, які будуть отримані або сплачені у фіксованій (чи визначеній) сумі грошей або їх еквівалентів.
Відповідно до п. 7 ПБО 21 монетарні статті в іноземній валюті відображаються з використанням валютного курсу на кожну дату балансу. Визначення курсових різниць за монетарними статтями в іноземній валюті проводиться на дату здійснення господарської операції та на дату балансу (п. 8 ПБО 21).
Таким чином, перерахунок іноземної валюти, яка на дату закінчення звітного періоду обліковується на поточному рахунку юридичної особи — платника єдиного податку, здійснюється на дату звітного балансу на весь залишок іноземної валюти відповідно до ПБО 21.
Курсові різниці від такого перерахунку відображаються у складі доходів або витрат платника податку.
Доходом платника єдиного податку (юридичної особи) є сума позитивної курсової різниці від перерахунку залишків іноземної валюти.
У разі утворення від’ємної курсової різниці від перерахунку іноземної валюти її величина не зменшує базу оподаткування єдиним податком.


А вот что гласит статья 296

Цитата
296.1.1. Платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Форма книги обліку доходів, порядок її ведення затверджуються Міністерством фінансів України.


296.1.2. Платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, що встановлені Міністерством фінансів України.

296.1.3. Платники єдиного податку четвертої групи використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень пункту 44.2 статті 44 цього Кодексу.

Подробнее: http://kodeksy.com.ua/podatkovij_kodeks_uk.../statja-296.htm

Вот и разница между единщиками юриками и физиками.

ИМХО считаю вопрос о курсовых разницах для единщика из третьей группы, неплательщиком ПДВ, открытым
Вернуться в начало страницы
 
+Ответить с цитированием данного сообщения
antony
сообщение 25.04.2012, 16:18
Сообщение #32


Новичок
*

Группа: Опытные пользователи
Сообщений: 24
Регистрация: 17-June 08
Пользователь №: 6810



Есть ли новости по этой теме? Учитывается ли курсовая разница при расчете налогооблагаемого дохода?

Сообщение отредактировал antony - 25.04.2012, 16:19
Вернуться в начало страницы
 
+Ответить с цитированием данного сообщения
Хатуль Мадан
сообщение 27.04.2012, 16:47
Сообщение #33


Новичок
*

Группа: Опытные пользователи
Сообщений: 22
Регистрация: 1-April 12
Пользователь №: 31727



antony, нет однозначного ответа на этот вопрос. Курсовая разница вроде бы как и доход, но неясно как её считать. Самый простой пример: ФЛП получал валюту в течение года и не продавал её. После начал хаотично продавать. Чтобы выяснить курсовую разницу в привычном понимании (разница между курсом продажи и курсом НБУ на день получения), нужно знать когда получен каждый цент. В примере не ясно, продаётся ли валюта с конца, с начала или из середины срока её получения.

Сообщение отредактировал Хатуль Мадан - 27.04.2012, 16:53
Вернуться в начало страницы
 
+Ответить с цитированием данного сообщения
atoll
сообщение 27.04.2012, 22:55
Сообщение #34


Пользователь
**

Группа: Опытные пользователи
Сообщений: 82
Регистрация: 17-February 11
Пользователь №: 26974



Цитата(Хатуль Мадан @ 27.04.2012, 17:47) *
antony, нет однозначного ответа на этот вопрос. Курсовая разница вроде бы как и доход, но неясно как её считать. Самый простой пример: ФЛП получал валюту в течение года и не продавал её. После начал хаотично продавать. Чтобы выяснить курсовую разницу в привычном понимании (разница между курсом продажи и курсом НБУ на день получения), нужно знать когда получен каждый цент. В примере не ясно, продаётся ли валюта с конца, с начала или из середины срока её получения.

нанял двух разных аудиторов и одного налогового адвоката -аудитора
ответ один
вот есть статья 292.5, все остальное вымыслы
153 статья единщиков не касается - ибо единщики спец режим

коротко: я решил положить на эти курсовые разницы
считайте, токо ж с какой методикой вы сверяться то будете?
она в законе не описана

я укрепился в мнении, что
да это есть мутный момент, хотите поточнее идите за индивидуальным налоговым разъяснением
с другйо стороны НИГДЕ в статье про упрощенку не написано, что такое себестоимость валюты
что такое курсу продажи валюты и т.п. Определений нет значит и рассчетов тоже нет

лично дергаться буду когда курсец то после выборов наверх попрется
а штраф за неправильную подачу отчетностей можете сразу приплюсовывать (170 + 1020+ 1020 +1020)
они найдут к чему придраться

Сообщение отредактировал atoll - 27.04.2012, 23:04
Вернуться в начало страницы
 
+Ответить с цитированием данного сообщения

3 страниц V  < 1 2 3
Ответить в эту темуОткрыть новую тему
1 чел. читают эту тему (гостей: 1, скрытых пользователей: 0)
Пользователей: 0

 




Текстовая версия Сейчас: 6th December 2021 - 00:45