Помощь - Поиск - Пользователи - Календарь
Полная версия этой страницы: 3тя группа: включать или не включать ЕСВ в облагаемый 5% доход
Форумы газеты ЧАСТНЫЙ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬ > Форумы по частному предпринимательству > Налогообложение > Упрощенная система налогообложения
Rostyk
Ст. 292.10 ПКУ

292.10. Не є доходом суми податків і зборів, утримані
(нараховані) платником єдиного податку під час здійснення ним
функцій податкового агента, а також суми єдиного внеску на
загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нараховані
платником єдиного податку відповідно до закону.

Включать или не включать ЕСВ за себя и наемных в сумму, с которой платится 5%?
Rostyk
Цитата(Rostyk @ 23.04.2012, 13:00) *
Ст. 292.10 ПКУ

292.10. Не є доходом суми податків і зборів, утримані
(нараховані) платником єдиного податку під час здійснення ним
функцій податкового агента, а також суми єдиного внеску на
загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нараховані
платником єдиного податку відповідно до закону.

Включать или не включать ЕСВ за себя и наемных в сумму, с которой платится 5%?


есть разяснение ГНУ, письма и т.п.?
Кто что решил для себя.
Jane-Jane
Цитата(Rostyk @ 23.04.2012, 14:00) *
Ст. 292.10 ПКУ

292.10. Не є доходом суми податків і зборів, утримані
(нараховані) платником єдиного податку під час здійснення ним
функцій податкового агента, а також суми єдиного внеску на
загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нараховані
платником єдиного податку відповідно до закону.

Включать или не включать ЕСВ за себя и наемных в сумму, с которой платится 5%?

Не включать - четко ж написано.
Yuma
Цитата(Jane-Jane @ 23.04.2012, 13:56) *
Не включать - четко ж написано.

только никак не пойму, куда этот "расход" по ЭСВ в книгу вписать, чтобы в итоге сумма дохода, которая указывается в декларации и которая облагается 5%-м налогом, совпадала по сумме с доходом, указанным в книге в графе 7 (итого гр4+гр5+гр6)?
Spider1
Цитата(Jane-Jane @ 23.04.2012, 14:56) *
Не включать - четко ж написано.

Да не совсем четко написано. Скорее всего имеется в виду то, что работодатель, являясь налоговым агентом наёмного работника, удерживает из его зарплаты ЕСВ ( и именно это НЕ ЯВЛЯЕТСЯ ДОХОДОМ), а потом перечисляет его (вместо этого наёмного) в пенсионный фонд. Так что я думаю, что вычитать ЕСВ из дохода не следует.
А что на самом деле имелось ввиду, кто его знает. Вроде в журнале "Налоги и бух. учет" № 31 есть разъяснение, кто-нибудь выписывает этот журнал?
Ирэн

А что на самом деле имелось ввиду, кто его знает. Вроде в журнале "Налоги и бух. учет" № 31 есть разъяснение, кто-нибудь выписывает этот журнал?
Выдержка из журнала "Ни БУ" №31
...... И еще один момент. В данном случае хотим обратить внимание на положения п.292.10 НКУ, согласно которому не являются доходом единоложника суммы налогов и сборов, удержанные (начисленные) плательщиком единого налога во время осуществления им функций налогового агента, а также суммы начисленного ЕСВ. Во избежание возможных кривотолков, данную оговорку нужно понимать следующим образом : выступая в роли налогового агента и удерживая с выплачиваемых сумм НДФЛ и ЕСВ, на них доход единоложника при этом не уменьшается ( уменьшение величины дохода при этом не происходит), поскольку удержание налоговых платежей в данном случае осуществляется непосредственно за счет выплачиваемых сумм и к доходу единоложника не имеет отношения.
VOA
Ну, слава Богу, с головой у меня всё в порядке и новейшая экономтеория пока не изобретена.
http://chp.com.ua/forums/index.php?showtop...mp;#entry114595
http://chp.com.ua/forums/index.php?showtopic=15668&st=0
N.B. Хотя не скрою - жду письменных ответов своих ГНИ теперь даже с ещё бОльшим интересом.
Jane-Jane
Цитата(Yuma @ 23.04.2012, 17:20) *
только никак не пойму, куда этот "расход" по ЭСВ в книгу вписать, чтобы в итоге сумма дохода, которая указывается в декларации и которая облагается 5%-м налогом, совпадала по сумме с доходом, указанным в книге в графе 7 (итого гр4+гр5+гр6)?

5% вы облагаете доход, а это, ЕСВ, как вы справедливо заметили является расходом. Учет расходов в книге не предусмотрен.

Пример:
Вы едете на базар на метро, тратите 2грн. Находите нужный товар за 100грн. Вы же не будете давать продавцу 98грн, мотивируя это тем, что 2 грн вы же уже потратили?
VOA
Люди! Вынуждена процитировать Хохлушку и/или elen maman и/или КОТа (не помню точно, где чья любимая фраза).
Я ВАЛЯЮСЬ!!! ПАЦТАЛОМ!!! РЖУНИМАГУ!!!


Получила первый ответ. ЧПЕН "имеет право уменьшить доход на сумму уплаченного ЕСВ за этот же период"(с). И усё. Сижу - любуюсь, пытаюсь между строк вычитать шо-то ещё. А я спрашивала: что делать с ЕСВ и НДФЛ наёмных, а также как ЭТО отразить в книге и деке.
Ирэн
VOA, внимательно посмотрите, а вдруг писали "секретными" чернилами.
Нажмите для просмотра прикрепленного файла
Нажмите для просмотра прикрепленного файла
VOA
Вечером дома с помощью мартини попытаюсь прочесть. laugh.gif
Как говорил персонаж Ярмольника (название фильма естественно не помню, там про Россию прошлых веков что-то комедийное было), держа подзорную трубу, в донышко которой вместо линзы был вставлен резервуар с водкой: "Через неё завсегда лучше видно!".
VOA
sad.gif Не помогло... sad.gif Ясность и чёткость так и не появились... blink.gif Мож мартини палёный? (ттт).
VOA
laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Последняя картинка точно про меня! Я, прям, летаю! (после мартини.- значит не палёный. Иначе б - далеко не улетела и даже взлетела бы врядли. После палёного - мертві бджоли не гудуть).
VOA
Ещё на эту же тему http://byhgalter.com/chi-maye-pravo-platni...ialnogo-vnesku/

Чи має право платник єдиного податку зменшити свій дохід на суму нарахованого ЄСВ та ПДФО?


Є у Податковому кодексі пункт 292.10, в якому написано:
Не є доходом суми податків і зборів, утримані (нараховані) платником єдиного податку під час здійснення ним функцій податкового агента, а також суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нараховані платником єдиного податку відповідно до закону.
Помітив, що платники єдиного податку, як фізичні так і юридичні особи задають питання, чи означає ця норма Податкового кодексу, що єдинники можуть зменшити суму свого доходу на суми:
податку на доходи фізичних осіб, утриманих із заробітної плати найманих працівників;
єдиного соціального внеску, утриманого з зарплати, або нарахованого на зарплату найманих працівників;
єдиного соціального внеску, який платники єдиного податку щомісяця сплачують за себе в розмірі мінімального страхового платежу.

А дехто, навіть з повною впевненістю стверджує, що у податковій декларації платника єдиного податку буде показувати дохід, зменшений на вищевказані суми. Неясність у питання вносять також і деякі наполовину офіційні консультації регіональних ДПА. Оскільки відвідувачі блогу як задавали це питання у коментарях та на форумі, так і продовжують його задавати, для тих хто досі не розібрався, спробую прояснити ситуацію.
Податкова сутність утриманого ПДФО та нарахованого ЄСВ

Платник єдиного податку виплачує своїм найманим працівникам заробітну плату. З суми зарплати і працівник і єдинник (роботодавець) повинні віддати державі певну частку у вигляді єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб.
Роботодавець (платник єдиного податку), відповідно до пункту 5 статті 8 Закону «Про ЄСВ» від 08.07.2010 №2464-VI, нараховує на заробітну плату суму єдиного соціального внеску в розмірі від 36,76% до 49,7% (в залежності від класу професійного ризику виробництва). Цю суму він сплачує за свій рахунок.
Працівник із своєї заробітної плати сплачує 3,6% єдиного соціального внеску (пункт 7 статті 8 Закону «Про ЄСВ») та 15% податку на доходи фізичних осіб (пункт 164.2.1 та 167.1 ПКУ). Ці суми роботодавець перераховує до державного бюджету самостійно, але за рахунок найманого працівника. Так єдинник виконує функцію податкового агента з податку на доходи фізичних осіб та виконує вимоги пункту 9 статті 9 Закону «Про ЄСВ» щодо сплати єдиного соціального внеску за найманого працівника.
Тобто, виходить ситуація, коли платник єдиного податку, тимчасово розпоряджається грошима, які не є його власністю. Ці гроші є власністю найманих працівників. Саме про ці суми і йде мова у пункті 292.10 ПКУ. Фактично, ці суми є витратами підприємця. А, як ми знаємо, витрати платника єдиного податку нікого не турбують.

Чи можна зменшити дохід на суми ЄСВ та ПДФО?

Визначення доходу платника єдиного податку наведено у пункті 292.1 Податкового кодексу. Стаття 292 передбачає деякі випадки, коли єдинник має право зменшити суму доходу, яку він отримав на свій рахунок або в касу. Дохід можна зменшити на:
1. Залишкову вартість основних засобів, у разі їх продажу. Стосується лише юридичних осіб (пункт 292.2).
2. Транзитні суми за договорами доручення, транспортного експедирування та агентськими договорами (пункт 292.4).
3. Суми, визначені пунктом 292.11 ПКУ.
Податковий кодекс не передбачає зменшення доходу платника єдиного податку, який він отримав на розрахунковий рахунок, готівкою або у матеріальній та нематеріальній формі відповідно (п.292.3), на суму ПДФО, утриманого із заробітної плати працівників а також нарахованого єдиного соціального внеску. Пункт 292.10 ПКУ лише констатує той факт, що ці суми апріорі не є доходом платника єдиного податку.

А взагалі, висновок статті наступний: одна коряво прописана законодавча норма може викликати купу питань та ще більшу кількість неоднозначних відповідей на них.

Т.е. все понимают абсурдность ситуации, но активно её обсуждают. А я - после первой звезды в виде ответа ГНИ - и подавно, мне ж разрешили хотя б ЕСВ вычесть. Правда механизм не расписали.
Yuma
Цитата(VOA @ 26.04.2012, 17:25) *
А взагалі, висновок статті наступний: одна коряво прописана законодавча норма може викликати купу питань та ще більшу кількість неоднозначних відповідей на них.

Т.е. все понимают абсурдность ситуации, но активно её обсуждают. А я - после первой звезды в виде ответа ГНИ - и подавно, мне ж разрешили хотя б ЕСВ вычесть. Правда механизм не расписали.

угу, т.е. завязываем ломать голову и смело вычитаем ЕСВ из облагаемого дохода на основании
п.56.21, ст.56 НКУ:
"У разі коли норма цього Кодексу чи іншого
нормативно-правового акта, виданого на підставі цього Кодексу, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів, або коли норми одного і того ж нормативно-правового акта суперечать між собою та припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів,внаслід ок чого є можливість прийняти рішення на користь як
платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.
Редакція чинна з 06.08.11"
biggrin.gif
CMOS
Цитата(Yuma @ 26.04.2012, 18:17) *
...рішення приймається на користь платника податків.

Yuma, в нашей "стране" решения принимаются основываясь на "внутришнем пэрэконанни" судьи. И плевать на все законы и прочие НПА. Так что я бы особо не надеялся на применении 56.21 в наших реалиях...
Kriska
а я включила....весь вал из клиент-банка записала в отчёт - и решила себе мозги не компостировать...ничего не вычитала.
nvk
Цитата(Kriska @ 27.04.2012, 22:20) *
а я включила....весь вал из клиент-банка записала в отчёт - и решила себе мозги не компостировать...ничего не вычитала.

Насколько я помню из личных бесед в работнитком ГНИ, то именно так и считается 5%. Тут считается именно от валового поступления на счет или в случае с наличкой (где выписали документы) получение денег.
atoll
удалил
Для просмотра полной версии этой страницы, пожалуйста, пройдите по ссылке.
Русская версия IP.Board © 2001-2022 IPS, Inc.