Помощь - Поиск - Пользователи - Календарь
Полная версия этой страницы: Обязателен ли к уплате ПФ ?
Форумы газеты ЧАСТНЫЙ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬ > Форумы по частному предпринимательству > Пенсионные и другие социальные взносы и сборы
Zaga89
здравствуйте, возможно вопрос немного глупый - на всех ли группах обязателен к уплате ПФ ? я нахожусь на 2й группе...
surprise
Цитата(Zaga89 @ 20.01.2014, 11:08) *
здравствуйте, возможно вопрос немного глупый - на всех ли группах обязателен к уплате ПФ ? я нахожусь на 2й группе...

Даже в отпуске во второй группе будите платить,без получения дохода,такие у нас Законы.Увы.
Zaga89
Цитата(surprise @ 20.01.2014, 11:26) *
Даже в отпуске во второй группе будите платить,без получения дохода,такие у нас Законы.Увы.

а при каких условиях не платится? или сейчас платится в любом случае?
Ирэн
Цитата(Zaga89 @ 20.01.2014, 11:44) *
а при каких условиях не платится? или сейчас платится в любом случае?


............
2.5. Особи, зазначені у підпункті 3 пункту 2.1 цього розділу, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.
...........

http://minrd.gov.ua/zakonodavstvo/ediniy-v...kazi/62838.html


Все остальные особы на ЕН обязаны уплачивать ЕСВ 34,7% от мин.з/п, независимо получали ли они доходы или нет.
Zaga89
Цитата(Ирэн @ 20.01.2014, 12:12) *
Все остальные особы на ЕН обязаны уплачивать ЕСВ 34,7% от мин.з/п, независимо получали ли они доходы или нет.

вот здесь вообще непонятно, а если нету дохода, почему я должен платить ПФ....вернее с чего я должен платить ПФ...законы просто шик...

А если вот не платится ПФ, то я так понимаю это всё вылезет при закрытии ЧП ? да?
Ирэн
Цитата(Zaga89 @ 20.01.2014, 12:46) *
вот здесь вообще непонятно, а если нету дохода, почему я должен платить ПФ....вернее с чего я должен платить ПФ...законы просто шик...

А если вот не платится ПФ, то я так понимаю это всё вылезет при закрытии ЧП ? да?


_____________________________________




http://zir.minrd.gov.ua/main

301.09
Чи передбачена відповідальність до фізичних осіб-підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування за несвоєчасну несплату ЄСВ?



За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску після 20-го числа місяця, наступного за кварталом, до фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, застосовуються штрафні санкції у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Повна:
Відповідно до п. 4 частини 1 ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) фізичні особи – підприємці, у т.ч. ті які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, визначені платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ) .
Згідно п. 3 частини 1 ст. 7 та частини 11 ст. 8 Закону № 2464 ЄВ для платників, які обрали спрощену систему оподаткування, нараховується у розмірі 34,7 відс. від суми, що визначається такими платниками самостійно для себе та членів сім’ї, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464.
Фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, зобов’язані сплачувати ЄВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄВ (абзац третій частини 8 ст. 9 Закону № 2464).
Відповідно до абзацу другого п.п. 2 п. 4.6 розділу IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року № 455 (далі – Інструкція № 455), зареєстрованим в Міністерстві юстиції 19 вересня 2013 року за № 1622/24154, фізичні особи - підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування, можуть сплачувати ЄВ у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. При цьому суми ЄВ, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄВ.
За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄВ орган доходів і зборів застосовує до платників ЄВ штрафні санкції у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум (п. 2 частини 11 ст. 25 Закону № 2464).
Згідно з частинами 10 та 13 ст. 25 Закону № 2464 на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені, передбаченої цим Законом, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.
Враховуючи зазначене, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄВ після 20-го числа місяця, наступного за кварталом, до фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, застосовуються штрафні санкції у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Zaga89
хм...за штраф 10% от несплаченой суммы понятно, а вот пеня меня смутила...на едином налоге я с сентября 25го числа(собственно етим числом и зарегистрирован чп) ...мне посчитали 4ре месяца неуплаченных ПФ, плюс пеня 367грн (точно до гривны не помню)... сентябрь разве тоже считается рабочим - при таких условиях как у меня? тоесть я забрал свидетельство в сентябре 25го числа, и за сентябрь уже должен отдать ПФ в размере 429грн ?
simashkevichr
Цитата(Zaga89 @ 20.01.2014, 13:46) *
вот здесь вообще непонятно, а если нету дохода, почему я должен платить ПФ....вернее с чего я должен платить ПФ...законы просто шик...

А если вот не платится ПФ, то я так понимаю это всё вылезет при закрытии ЧП ? да?


Это вылезет значительно раньше и быстрее. В наших реальностях это суд и визиты судебных исполнителей.
Мария
Плательщиком единого взноса вы становитесь с месяца регистрации и тут значения не имеет сколько дней в месяце. Н е уплачивают единый взнос предприниматели-общесистемщики за месяцы, в которых у них не было дохода.
Zaga89
а если на общей системе, то 34.7% платится в ПФ уже от чистой прибыли? верно? но я так понимаю на общей системе больше волокиты с документациями и прочим...
Ирэн
Цитата(Zaga89 @ 20.01.2014, 14:53) *
а если на общей системе, то 34.7% платится в ПФ уже от чистой прибыли? верно? но я так понимаю на общей системе больше волокиты с документациями и прочим...



Как работать по общей системе налогообложения?
http://chp.com.ua/spravochnik/obwaja-sistema
alex gurik
Здравствуйте. Сдавая на днях отчет по ЕСВ за 2013 г., работник налоговой сообщила, что за мной числится задолженность, якобы, за 13-й год, на что я сразу предъявил все квитанции об оплате с января 2013 по декабрь 2013. Сотрудница покачала головой, сказала, что по программному комплексу она не видит, откуда именно тянется этот долг, но все же отчет у меня приняла, сказав, что ждет информац письма из ПФ с уточнением, за какой именно период (месяц) у меня долг. Побывал в тот же день в ПФ, там конкретного ничего не сказали, все как-то размыто - а может то, а может это и тд, в итоге решил написать заявление на предоставление мне выписки по моим оплатам. Выписку получу только завтра, а сегодня решил уточнить следующее...
Я так понимаю, если я и должен что-то, то либо за какой-то месяц 2011 г, либо 2012 г., не исключаю такой вероятности, тк корешки об оплате, по разным причинам, сохранились за этот период не все, может, что-то и упустил. Но, с другой стороны, за все это время, что плачу ЕСВ, я ни разу не получил ни одного звонка, ни одного уведомления, что за мной какие-то долги. Теперь еще такой момент, у меня на руках корешки о том, что за 2011 и 2012 г у меня принят отчет за год по ПФ.
Вопрос, эти самые корешки, они тогда для чего? Неужели они не подтверждают тот факт, что на момент сдачи отчета за год за мной не числится никакая задолженность? Кстати, за 2 мес до НГ был в налоговой, сказали, что у меня все гладко и в порядке )) И кому тут верить?
Буду признателен за любые ответы и советы по моему вопросу smile.gif
Для просмотра полной версии этой страницы, пожалуйста, пройдите по ссылке.
Русская версия IP.Board © 2001-2020 IPS, Inc.