Помощь - Поиск - Пользователи - Календарь
Полная версия этой страницы: Обязан ли СПД единщик вести кассовую книгу7
Форумы газеты ЧАСТНЫЙ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬ > Форумы по частному предпринимательству > Налогообложение > Упрощенная система налогообложения
Ириша
Привет. Подскажите, должен СПД единщик при наличной форме расчетов вести кассовую книгу, приходные и расходные кассовые ордера? Какие санкции за неведение? Есть ли дневной лимит для расчета в наличных для СПД на едином налоге? Зараннее спасибо. wink.gif
Elf
Нет, не обязан. В конце рабочего дня вы должны записать всю сумму кассы за день в книгу доходов по ф. 10. Штраф за неведение или неправильное ведение этой книги от 85 до 136 грн.
дідуган
Девушка, не поддавайтесь на провокации! Мне, в своё время, за неведение книги ф.10 при торговле за нал.р-т, ГНИ применила фин.санкцию в пятикратном размере от суммы выручки за проверенный период. Правда, в моём случае эта сумма уже известна, т.к. я - НДС-ник
сорбит
(дідуган @ Mar 23 2008, 03:50 PM) *
Девушка, не поддавайтесь на провокации! Мне, в своё время, за неведение книги ф.10 при торговле за нал.р-т, ГНИ применила фин.санкцию в пятикратном размере от суммы выручки за проверенный период. Правда, в моём случае эта сумма уже известна, т.к. я - НДС-ник

Уважаемый "дідуган ", Вас развели ... mad.gif
Inet
(дідуган @ Mar 23 2008, 03:50 PM) *
Девушка, не поддавайтесь на провокации! Мне, в своё время, за неведение книги ф.10 при торговле за нал.р-т, ГНИ применила фин.санкцию в пятикратном размере от суммы выручки за проверенный период. Правда, в моём случае эта сумма уже известна, т.к. я - НДС-ник

Девушка вообще-то спрашивала о ведении кассовой книги.
сорбит
(Ириша @ Mar 22 2008, 06:31 PM) *
Привет. Подскажите, должен СПД единщик при наличной форме расчетов вести кассовую книгу, приходные и расходные кассовые ордера? Какие санкции за неведение? Есть ли дневной лимит для расчета в наличных для СПД на едином налоге? Зараннее спасибо. wink.gif

biggrin.gif http://consultant.parus.ua/_advice_view.as...60e495dd629e465
YuraI
Трохи не в тему поставленого запитання, але...
Ви всі старі документи цитуєте.
дідуган
правильно пише.
Раніше податківці не мали права штрафувати за помилки у веденні книги № 10 в 5-кратному розмірі. Останні законодавчі зміни дали їм таке право. Так що книгу потрібно вести старанно.
сорбит
(YuraI @ Jun 11 2009, 09:56 AM) *
Трохи не в тему поставленого запитання, але...
Ви всі старі документи цитуєте.
правильно пише.
Раніше податківці не мали права штрафувати за помилки у веденні книги № 10 в 5-кратному розмірі. Останні законодавчі зміни дали їм таке право. Так що книгу потрібно вести старанно.

biggrin.gif Виложіть будь-ласка ссилочку ...
TAXES-REDUCE
Підприємцю-фізичній особі на єдиному податку касову книгу вести не потрібно ні старанно, ні нестаранно. І ордери виписувати не потрібно.
Старанно вести потрібно Книгу обліку доходів і витрат, а це зовсім інша книга.
Порядок ведення Книги обліку доходів і витрат затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. N 1269, згідно з яким
3. Форма книги затверджується Державною податковою
адміністрацією.

4. Записи у книзі виконуються розбірливо кульковою або
чорнильною ручкою. У разі внесення виправлень новий запис
засвідчується підписом суб'єкта підприємницької діяльності -
фізичної особи або підписом керівника суб'єкта підприємницької
діяльності - юридичної особи.

5. Суб'єктом підприємницької діяльності до книги заносяться
такі відомості:
- порядковий номер запису;
- дата здійснення операції, пов'язаної з проведеними витратами
і/або отриманим доходом;
- сума витрат за фактом їх здійснення, в тому числі заробітна
плата найманого працівника;
- сума вартості товарів, отриманих для їх продажу (надання
послуг);
- сума виручки від продажу товарів (надання послуг) - з
підсумком за день.
6. Книга зберігається у суб'єкта підприємницької діяльності
протягом 3 років після виконання останнього запису.


Незважаючи на те, що ДПА доручення КМУ саботувала, на місцях ДПІ книги згідно з затвердженим порядком реєструють без проблем.

Книга за ф № 10 затверджена ще у 1993р і застосовується до загальної системи оподаткування.

Постанова КМУ має вищу юридичну силу, ніж листи чиновників.
YuraI
TAXES-REDUCE

Вам потрібно бути уважнішим до законодавства. Якраз всі СПД ФОП ведуть книгу затверджену ще Декретом про прибутковий податок з громадян форма № 10. А те що податкова її спростила своїми внутрішніми документами - справа податкової (згідний, що всі ведеть спрощену книгу). Проте, вона все-одно форми 10 і вимоги до неї ставляться ті ж.
Ні хто про ордери і про касову книгу тут мови не вів. Книгу обліку доходів і витрат СПД ФОП потрібно вести старанно, записи робити у хронологічному порядку, щодня і щодня з виведення фінансового результату. Необхідно також виписувати прихідні документи (ордера, РК, тощо), а також розхідні документи.
Natali_DnDz
"виписувати прихідні документи (ордера, РК, тощо)" ....он же единщик! Только товарные чеки с реквизитами продавца,ордера-категорически-нет,т.к. у проедпринимателя отсутсятвует понятие "касса предприятия",РК,зарегестрированные в ГНИ-только.если есть пиво бутылочное,ну и вино там,шампанское и т.д.,но это-вряд-ли,т.к. тащит за собой лицензию...
Serg76
Выписывать "Только товарные чеки с реквизитами продавца", а кто может пояснить копии этих товарных чеков надо хранить, проверяют их потом при проверке, ведь суммы я потом отражаю в книге Ф10 ?
YuraI
Почиитайте останніх 4 абзаци п. 4.8 Методичних рекомендацій щодо порядку проведення перевірок з питань дотримання суб'єктами господарювання касової дисципліни, повноти оприбуткування виручки від реалізації товарів (послуг), затверджених Наказом ДПАУ від 23.04.09 р. № 210
одночасно з цими рекомендаціями Вам необхідно звернути увагу на п. 2 Порядку ведення книги обліку доходів і видатків громадян - суб'єктів підприємницької діяльності (Лист ДПАУ від 05.11.97 р. № 17-0117/10-8886.
Цитата:
Оформлення видаткових ордерів для підтвердження факту видачі готівки з каси є обов'язковим і для приавтних підприємців.
Ведення касових операцій приватними підприємцями має свої особливост: приватні підприємці не зобов'язані вести касову книгу (п. 4.2.Положення № 637), хоча прибуткові та видаткові касові документи вони повинні оформляти.


Знайдіть документи за посиланнями і почитайте.
Inet
(YuraI @ Jun 12 2009, 10:32 AM) *
Почиитайте останніх 4 абзаци п. 4.8 Методичних рекомендацій щодо порядку проведення перевірок з питань дотримання суб'єктами господарювання касової дисципліни, повноти оприбуткування виручки від реалізації товарів (послуг), затверджених Наказом ДПАУ від 23.04.09 р. № 210
одночасно з цими рекомендаціями Вам необхідно звернути увагу на п. 2 Порядку ведення книги обліку доходів і видатків громадян - суб'єктів підприємницької діяльності (Лист ДПАУ від 05.11.97 р. № 17-0117/10-8886.
Цитата:
Оформлення видаткових ордерів для підтвердження факту видачі готівки з каси є обов'язковим і для приавтних підприємців.
Ведення касових операцій приватними підприємцями має свої особливост: приватні підприємці не зобов'язані вести касову книгу (п. 4.2.Положення № 637), хоча прибуткові та видаткові касові документи вони повинні оформляти.


Знайдіть документи за посиланнями і почитайте.

YuraI, ви, мабуть, представник податкової?! sad.gif smile.gif Так уже ви кругом консультуєте словами податківців.
Р.С. Знаете, встречные проверки по НДС тоже проводят на основании методических рекомендаций, ибо больше нечем руководствоваться, в Законе такой вид проверок не предусмотрен, потому можно посылать их подальше.
YuraI
Я не податківець. Я аудитор.
Пишу тому що є така проблема. Багато СПД ФОП зараз звертаються щоб захиститися, тому я попереджаю, як потрібно вести, в даному випадку, книгу. Я думаю це не проблема старанно вести книгу?
Якщо це не цікаво, чи Ви хочете обговорити мій професійний рівень, то так і пишіть. Не потрібно, то я також писати не буду. В даний час, якщо керуватися лише Законами, то з судів можна не вилазити. В СПД ФОП як правило часу на судові засідання не має, тому вони потребують, на мою думку, допомоги.
Успіхів.
Inet
(YuraI @ Jun 12 2009, 04:23 PM) *
Я не податківець. Я аудитор.
Пишу тому що є така проблема. Багато СПД ФОП зараз звертаються щоб захиститися, тому я попереджаю, як потрібно вести, в даному випадку, книгу. Я думаю це не проблема старанно вести книгу?
Якщо це не цікаво, чи Ви хочете обговорити мій професійний рівень, то так і пишіть. Не потрібно, то я також писати не буду. В даний час, якщо керуватися лише Законами, то з судів можна не вилазити. В СПД ФОП як правило часу на судові засідання не має, тому вони потребують, на мою думку, допомоги.
Успіхів.

Продублируйте свое сообщение, пожалуйста, во всех топиках, где вы консультировали.
Страна должна знать своих героев!
сорбит
(Ириша @ Mar 22 2008, 06:31 PM) *
Привет. Подскажите, должен СПД единщик при наличной форме расчетов вести кассовую книгу, приходные и расходные кассовые ордера? Какие санкции за неведение? Есть ли дневной лимит для расчета в наличных для СПД на едином налоге? Зараннее спасибо. wink.gif

НЕ ОБЯЗАН !!! читайте нормативку по Указу №727 , и не путайте "физиков "и "юриков" biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
trzy59
(YuraI @ Jun 12 2009, 05:23 PM) *
Я не податківець. Я аудитор.
Пишу тому що є така проблема. Багато СПД ФОП зараз звертаються щоб захиститися, тому я попереджаю, як потрібно вести, в даному випадку, книгу. Я думаю це не проблема старанно вести книгу?
Якщо це не цікаво, чи Ви хочете обговорити мій професійний рівень, то так і пишіть. Не потрібно, то я також писати не буду. В даний час, якщо керуватися лише Законами, то з судів можна не вилазити. В СПД ФОП як правило часу на судові засідання не має, тому вони потребують, на мою думку, допомоги.
Успіхів.


Вони, дійсно, потребують допомоги. Але те, що Ви намагаєтесь зробити, - це не допомога, а шкода. І дуже велика шкода. Бо до того часу, поки податківці завдяки таким, як Ви, будуть нехтувати чинним законодавством, СПД ФОП і будуть під загрозою протизаконних перевірок і актів.
Звісно, що таким падложерам, як Ви, краще саме тоді, коли СПД ФОП будуть потребувати допомоги проти антизаконих дій податківців. Ось тому Ви їх і підтримуєте.
А всім тим, хто хоче жити за законом, а не понятіями податківців, нагадую про наявність в ККУ 365-ї статті. Дуже корисна, якщо популярно пояснити, на ЩО деякі можуть розаховувати в разі заяви до прокуратури з доданням до неї антизаконного акту.
Natali_DnDz
Для "аудитора" : одночасно з цими рекомендаціями Вам необхідно звернути увагу на п. 2 Порядку ведення книги обліку доходів і видатків громадян - суб'єктів підприємницької діяльності (Лист ДПАУ від 05.11.97 р. № 17-0117/10-8886.
Цитата:
Оформлення видаткових ордерів для підтвердження факту видачі готівки з каси є обов'язковим і для приавтних підприємців.
Ведення касових операцій приватними підприємцями має свої особливост: приватні підприємці не зобов'язані вести касову книгу (п. 4.2.Положення № 637), хоча прибуткові та видаткові касові документи вони повинні оформляти."

Знайдіть документи за посиланнями і почитайте.
Если Вы-аудитор,то странно,что Вы отсылаете изучать НЕзарегестрированные,соответственно,НЕ имеющие юр.силы документы....
Inet
Думаю, что на наш горячолюбимый аудитор больше не заявится сюда. smile.gif
Ксенька
(Inet @ Jun 13 2009, 05:20 PM) *
Думаю, что на наш горячолюбимый аудитор больше не заявится сюда. smile.gif

ээээхххххххххх ...как жааааль ... такого консультанта потеряли ... biggrin.gif laugh.gif biggrin.gif laugh.gif
eka3540
Добрый день! Такая незадача.
СПД на общей открылся в марте
март апрель деятельности не было
Расч.счёт открыл в июне(2числа) и пошло движение средств, но книгу Ф 10 зарегистрировал и получит только 17 июля. Можно ли будет по выпискам записать движение средств задним числом?
И ждать ли штрафов?
ПОМОЖИТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif
Olga business-consultant
Я бы все полученные доходы отразила в книге,ведь штраф -85грн за ее неправильное ведение ,зато оприходовано все полностью.Нарушение конечно,но нестрашн blink.gif ое.
Ксенька
(eka3540 @ Jun 17 2009, 01:14 PM) *
Добрый день! Такая незадача.
СПД на общей открылся в марте
март апрель деятельности не было
Расч.счёт открыл в июне(2числа) и пошло движение средств, но книгу Ф 10 зарегистрировал и получит только 17 июля. Можно ли будет по выпискам записать движение средств задним числом?
И ждать ли штрафов?
ПОМОЖИТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif

Вы не ошиблись, точно июЛя? ... это ж где так книги регистрируют ... 10 дней и все.
Для просмотра полной версии этой страницы, пожалуйста, пройдите по ссылке.
Русская версия IP.Board © 2001-2024 IPS, Inc.