Помощь - Поиск - Пользователи - Календарь
Полная версия этой страницы: Налоговый кредит и авто у ФЛП ЕН+НДС
Форумы газеты ЧАСТНЫЙ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬ > Форумы по частному предпринимательству > Налогообложение > Упрощенная система налогообложения
AlUs
Уважаемые форумчане ! Подскажите, может ли ФЛП ЕН+НДС включить в налоговый кредит НДС за автомобиль, который он приобретёт как ФЛП и будет использовать в предпринимательской деятельности? Деятельность не связана с перевозками пассажиров. Просто торговля материалами и оборудованием с предприятиями юр. лицами. Если да, то как это правильно оформить? До сих пор я использую личное авто нигде это не декларируя. У ГНИ это вызывает повышенный интерес при проверках.
Irina455
із відповіді податкової:
Порядок формування податкового кредиту по податку на додану вартість регламентується п. 7.4 ст. 7 Закону України від 3 квітня 1997 року №168/97-ВР „Про податок на додану вартість” із змінами та доповненнями (далі – Закон).
Податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін. У разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 81 Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Якщо платник податку придбаває (виготовляє) матеріальні та нематеріальні активи (послуги), які не призначаються для їх використання в господарській діяльності такого платника, то сума податку, сплаченого у зв'язку з таким придбанням (виготовленням), не включається до складу податкового кредиту.
Не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбання товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з пп. 7.2.6 Закону).
Таким чином, до податкового кредиту приватного підприємця можливе включення сум податку на додану вартість по вантажним транспортним засобам, зареєстрованим лише на суб'єкта господарювання (а не на приватну особу) за умови використання їх в оподатковуваних операціях.
Зазначене викладене в листі ДПА України від 10.09.2007 р. N 17899/7/16-1517-05.
Андрей Сергеевч
Бредовость этого ответа уже давно не секрет.

Регистрации автомобиля на ФЛП в принципе не существует. Бизнес даже специально Лекаря приглашал на эту тему.
nataliaital
http://217.76.198.138/jforum/posts/list/5613.page

Щодо формування податкового кредиту з податку на додану вартість фізичними особами - суб'єктами господарювання, зареєстрованими платниками податку на додану вартість, при придбанні ними транспортних засобів для здійснення перевезень

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ

від 03.10.2008 р. N 20189/7/16-1517-26

Державна податкова адміністрація України розглянула лист Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України від 02.07.2008 р. N 11656/8 щодо формування податкового кредиту з податку на додану вартість фізичними особами - суб'єктами господарювання, зареєстрованими платниками податку на додану вартість, при придбанні ними транспортних засобів для здійснення перевезень, і повідомляє.

Загальний порядок формування податкового кредиту з податку на додану вартість як для юридичних осіб, так і для фізичних осіб, зареєстрованих платниками податку на додану вартість, регламентується пунктом 7.4 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" (далі - Закон).

Згідно з підпунктом 7.4.1 зазначеного пункту Закону податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 81 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:

придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;

придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання у виробництві та/або поставці товарів (послуг) для оподатковуваних операцій у межах господарської діяльності платника податку.

Відповідно до підпункту 7.4.5 пункту 7.4 статті 7 Закону не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 пункту 7.2 статті 7 Закону).

Виключення із загальних правил щодо формування податкового кредиту при придбанні транспортних засобів передбачено для операцій з придбання легкового автомобіля (крім таксомоторів), що включається до складу основних фондів, і сума податку на додану вартість по яких згідно з абзацом другим підпункту 7.4.2 пункту 7.4 статті 7 Закону не включається до складу податкового кредиту.

Таким чином, особливих умов для формування податкового кредиту та визначення дати виникнення права на податковий кредит для фізичних осіб - суб'єктів господарювання, зареєстрованих платниками податку на додану вартість, Законом не передбачено.

Визначальним фактором для формування податкового кредиту фізичними особами - суб'єктами господарювання, зареєстрованими платниками податку на додану вартість, при придбанні транспортних засобів, інших основних фондів та товарів є, як і для платників податку на додану вартість - юридичних осіб, подальше використання таких товарів (основних фондів) в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності такої особи - платника податку.

Відповідно до Порядку заповнення і подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 30.05.97 р. N 166 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09.07.97 р. за N 250/2054 (з урахуванням змін і доповнень), платник податку самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в декларації. Дані, наведені в декларації, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника (пункт 3.4 Порядку), оскільки, як визначено пунктом 2 статті 3 Закону України від 16.07.99 р. N 996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.

При цьому слід враховувати, що статтею 51 Цивільного кодексу України визначено, що до підприємницької діяльності фізичних осіб застосовуються нормативно-правові акти, що регулюють підприємницьку діяльність юридичних осіб, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин.

Таким чином, до податкового кредиту фізичних осіб - суб'єктів господарювання, зареєстрованих платниками податку на додану вартість, можливе включення сум податку на додану вартість, нарахованих (сплачених) у зв'язку з придбанням транспортних засобів (тягачів та напівтягачів), за умови використання таких засобів в оподатковуваних операціях у межах їх господарської діяльності та наявності належного документального оформлення та підтвердження відповідних витрат та відображення їх у бухгалтерському та податковому обліку.

При цьому потрібно враховувати те, що до складу податкового кредиту включається лише та частка сплаченого (нарахованого) податку, яка відповідає частці використання товарів (робіт, послуг) в оподатковуваних операціях (підпункт 7.4.3 пункту 7.4 статті 7 Закону), а також те, що у разі анулювання реєстрації платник податку, в обліку якого на день анулювання реєстрації знаходяться товарні залишки або основні фонди, стосовно яких був нарахований податковий кредит у минулих або поточному податкових періодах, зобов'язаний визнати умовний продаж таких товарів за звичайними цінами та, відповідно, збільшити суму своїх податкових зобов'язань за наслідками податкового періоду, протягом якого відбувається таке анулювання (пункт 9.8 статті 9 Закону).


Заступник Голови
С. Чекашкін


но и в этом казалось-бы радужном письме опять головняк-ссылка на бух учет которого нет у ЧП- и это ещё один довод не в пользу ЧПешника...
nebo
(nataliaital @ Apr 15 2009, 10:46 AM) *
http://217.76.198.138/jforum/posts/list/5613.page


Дані, наведені в декларації, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника



Таким чином, до податкового кредиту фізичних осіб ................. за умови використання таких засобів в оподатковуваних операціях у межах їх господарської діяльності та наявності належного документального оформлення та підтвердження відповідних витрат та відображення їх у бухгалтерському та податковому обліку.


но и в этом казалось-бы радужном письме опять головняк-ссылка на бух учет которого нет у ЧП- и это ещё один довод не в пользу ЧПешника...


Так само можно утверждать, что если у ЧП нет бухгалтерского учета, то нет данных которые надо перенести в декларацию...nataliaital, учимся игнорировать письма.
Leopold
Я по 2-м грузовикам относил в НК - претензий никаких. Но у меня вид деятельности - международные автоперевозки.
То что у лекарей (не важно, что в данном случае это Чекашкин) не все в порядке с логикой это общеизвестно и дело касается не только данной ситуации. Аналогично рассматривается вопрос с аммортизацией ОС : типа "нет бухучета, значит нет и аммортизации - как ее учитывать?".
Вот такие там умники сидят на наших налогах.
Андрей Сергеевч
(Leopold @ Apr 15 2009, 08:26 PM) *
Я по 2-м грузовикам относил в НК - претензий никаких. Но у меня вид деятельности - международные автоперевозки.
То что у лекарей (не важно, что в данном случае это Чекашкин) не все в порядке с логикой это общеизвестно и дело касается не только данной ситуации. Аналогично рассматривается вопрос с аммортизацией ОС : типа "нет бухучета, значит нет и аммортизации - как ее учитывать?".
Вот такие там умники сидят на наших налогах.



Золотые слова. С амортизацией вообще просто маразм.
Для просмотра полной версии этой страницы, пожалуйста, пройдите по ссылке.
Русская версия IP.Board © 2001-2024 IPS, Inc.