Розсилка новин
19.07.2019

Банківські картки ФОП

Артем Ткаченко

Адвокат, громадський діяч

Чи можна використовувати "підприємницький" дохід на власний розсуд? Підприємництво здійснюється на основі вільного розпорядження прибутком, що залишається у ФОП після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом (ст. 44 ГКУ). З огляду на це ФОП має право вільно користуватися коштами для власних потреб з поточного підприємницького рахунку за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів, передбачених чинним законодавством, від підприємницької діяльності. Отже, кошти, перераховані ФОП з поточного підприємницького рахунку на свій особистий поточний рахунок (особисту картку) як перерахування підприємницького доходу, не підлягають оподаткуванню ПДФО.

️Інша справа, коли ФОП перераховує власний дохід після сплати всіх податків та зборів не на свою особисту картку, а, наприклад, члену сім’ї: батькам, чоловіку або дружині, дітям, у тому числі усиновленим (пп. 14.1.263 ст. 14 ПКУ). Доходи у вигляді дарунка, нараховані (виплачені, надані) платнику податку юридичною особою або ФОП, оподатковуються як додаткове благо за ставкою 18 % ПДФО та 1,5 % військовий збір (п. 174.6 ст. 174 ПКУ). Тому в зазначеному випадку ФОП, з огляду на п. 176.2 ст. 176 ПКУ, стає податковим агентом.

Таким чином, доходи у вигляді подарованих грошових коштів, які перераховуються з рахунку ФОП — платника єдиного податку, відкритого для здійснення підприємницької діяльності, на рахунок фізичної особи — члена сім’ї першого/другого ступеня споріднення, включаються до загального місячного оподатковуваного доходу такої фізичної особи та оподатковуються за ставкою 18 %. Крім того, ФОП повинен відобразити такі виплати у звіті за формою № 1-ДФ. З огляду на це не слід проводити таке перерахування з підприємницького поточного рахунку.

Рекомендація: спочатку перераховувати підприємницький дохід на свій особистий поточний рахунок (особисту картку), а вже потім «перекинути» такому родичу. Адже «подарунки» між родичами першого ступеня споріднення оподатковуються ПДФО за ставкою 0 % (п. 174.6 ст. 174 ПКУ).

Поделиться:

Comments   

# Jлекс 2019-07-21 21:23
Меня банк попросил указать в строке назначения "внутрисемейный перевод, налогообложению не подлежит". И всё.
Reply | Reply with quote | Quote
# Jлекс 2019-07-21 21:24
И почему речь о "подарке"?
Reply | Reply with quote | Quote
Количество просмотров: 3647

Уголок потребителя

Новий випуск газети!

  • Торгівля добривами: особливості
  • Зміни в роботі з готівкою
  • Нові штрафи для роботодавців
  • Зміна системи оподаткування 2020 року
  • Розрахунок доходу під час переходу на єдиний податок

 Детальніше...

Ми на Facebook

Популярне