Книга «Как самому составить договор» (примеры и рекомендации)

Уголок потребителя

Розсилка новин
10.11.2019

Чому важливо вчасно оплачувати рахунки, якщо ви ФОП?

Автор: Сергій Поліщук, керуючий партнер Juscutum-audit

Немає потреби зайвий раз акцентувати увагу платника податків на тому, що його кожен робочий день повинен починатися з одного питання. Звучить воно так: «А чи не змінився рахунок для сплати податків?». І нічого не може бути важливіше за це. Очевидно, що негативна відповідь на таке питання дає додаткові стимули, радість і динаміку на весь день прийдешній.

Де знайти реквізити для сплати податків після переходу на IBAN читайте тут

Звичка фіскалів штрафувати бізнес за «неправильні рахунки» має тривалу історію. Уявляєте, як поповнилася б скарбниця, якщо такі бюджетні рахунки міняти щомісяця? Жах. Але, схоже, Верховний Суд думав інакше. У своїх постановах від 11.04.2019 р. по справі №822/3323/17 і від 14.05.2019 р. у справі №813/2747/16 були розставлені крапки над «i».

Нижче розглянемо черговий кейс, який з самого початку був в фокусі нашої уваги. А саме - рішення Миколаївського окружного адміністративного суду у справі №400/917/19 від 22.10.2019 р.

Коротка історія хвороби. У жовтні 2018 року, в результаті камеральної перевірки діяльності ФОП, фіскальна служба актує порушення під назвою «несвоєчасність оплати самостійно визначеного грошового зобов'язання за єдиним податком за 295.3. ПКУ». Потрібно це було 19.08.2018 р., а сплатили - 30.08.2018 р. Злочинний умисел на обличчя. Стратити. Вірніше, оштрафувати! Як результат - податкове повідомлення-рішення. Насправді, законослухняний ФОП у встановлені терміни подав декларацію і у встановлені терміни сплатив зобов'язання до бюджету. Але не той рахунок. З огляду на те, що бюджетні рахунки мають властивості змінюватися, ФОП допустив «злочинну недбалість» в день оплати, задавшись не головним питанням буття: «А який же сьогодні бюджетний рахунок?», а з питань куди більш бізнесових. Власне, через це все і почалося. Так, варто відзначити, що 20.08.2018 р. ФОП написав лист до ДФС, де щиросердно каявся у скоєному і просив перекинути оплачену суму з одного рахунку казначейства (неправильного) на інший (правильний). Фіскальні органи були невблаганні. На всі спроби послухати голос розуму і совісті відповідь була одна: «У нас є місяць на розгляд ваших чолобитних». Крапка. Ну і далі диявольським спокоєм актують порушення і втішають тим, що розглянули питання про перекидання коштів в рекордно-стиснуто-короткі терміни - 8 днів, а не місяць. Як вам?

ФОП оскаржує НУР в суді, і суд стає на його бік. Нижче кілька влучних цитат з рішення.

«Здійснення помилки під час перерахування узгодженої суми грошового зобов'язання до державного бюджету в строк, встановлений п. 57.1 ст. 57 та п. 295.3 ст. 295 ПК України, має кваліфікуватися як дія, хоча й помилкова. Відтак дії, які не містять ознак бездіяльності платника податків при сплаті узгодженої суми грошового зобов'язання, не можуть бути підставою для застосування штрафів, передбачених пп. 122.1 ст. 122 ПК України».

«Допущена позивачем помилка не свідчить про несплату необхідної суми єдиного податку у визначений законодавством строк та не спричинила настання жодних негативних наслідків або збитків для відповідного бюджету та держави в цілому, оскільки кошти у будь-якому разі підлягали перерахуванню на єдиний казначейський рахунок. До того ж, згодом така помилка була виявлена платником, який вжив відповідні заходи щодо спрямування коштів за належністю».

Епілог. Поповнювати скарбницю можна різними шляхами: штрафувати і далі ФОП за такі «злодіяння» або, наприклад, боротися зі схематозом по ПДВ, ну або реформувати митницю. Але, як показує практика, найлегший шлях не завжди правильний.

https://biz.ligazakon.net

газета Приватний підприємець

Поделиться:

Количество просмотров: 2705

Новий випуск газети!

  • Два ФОП-родича – один магазин: нюанси роботи
  • За які порушення можуть покарати єдинника
  • Про продовження карантинної відпустки
  • Як ФОП оформити спільну територію під свої госппотреби?
  • Для штрафу Держпраці акта податкової перевірки недостатньо

 Детальніше...

Ми на Facebook

Популярне