Книга «Как самому составить договор» (примеры и рекомендации)

Уголок потребителя

Розсилка новин
23.12.2021

Працюючих жінок поставлять на військовий облік: хто підпаде під дію наказа МОУ

В Україні набрав сили наказ Міністерства оборони, який суттєво розширює перелік професій військовозобов’язаних. Під дію документу потраплять більшість жінок.

До списку увійшли 35 видів спеціальностей і сотні професій: тут є не лише інженерні й технічні спеціальності, на облік стануть менеджерки і мистецтвознавці, журналістки і правники, кухарі та фармацевти тощо. Фактично список охоплює усі сфери і галузі, в яких працюють жінки.

На військовому обліку має перебувати як керівництво підприємств, так і працівниці і спеціалісти. Тобто, і директор, і керівник відділу, і юристка, і секретарка тощо. Роботодавець має проконтролювати:

Наявність документів про перебування на військовому обліку не лише в чоловіків, а і в жінок, яких приймає на роботу; Повідомити жінок, які вже працюють, про обов’язок стати на військовий облік і перевірити виконання.

Працівниці, яка не стане на військовий облік, загрожує штраф від 850 (перше порушення) до 1 700 (друге) гривень. Роботодавцеві (керівнику або уповноваженій особі) – від 5 100 до 8 500 гривень. Нові правила не торкнуться жінок, старших за 60 років: стаття 28 закону «Про військовий обов'язок» встановлює граничний вік у запасі – до 60-ти.

Щоб встати на військовий облік, потрібно особисто прибути до військкомату та мати при собі такі документи: заява про взяття на військовий облік;

паспорт;

ідентифікаційний код;

військово-обліковий документ;

свідоцтво про народження дітей (якщо є).

Міністерство оборони України планує до кінця року розробити алгоритм, як жінкам встати на військовий облік, його буде опубліковано на сайтах військкоматів або міністерства.

Можливо, на облік можна буде стати в онлайн, припускає заступниця міністра оборони Наталія Воронкова. «Подивимося, чи буде це можливо з точки зору безпеки. Я поговорю з військкоматами, щоб ми розробили швидку процедуру, щоб не всі разом прийшли ставати на облік», - наголосила вона в етері «Громадського радіо».

Зазначимо, низка жінок в Україні вже є військовозобов’язаними. Зокрема, на військовому обліку перебувають жінки-медики. Наказ МОУ лише розширює список.

24 жовтня набрав сили закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку».

Серед іншого, закон вимагає поставити на облік жінок, які «мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в Переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком».

Протягом шести місяців, Кабінет міністрів та інші міністерства мали привести власну нормативну базу у відповідність.

Підготувала: Ольга Чекіс

Джерело

Additional Info

  • Размещение в RSS:: нет

Поделиться:

Количество просмотров: 3307

Новий номер!

  • Як заповнювати декларацію єдинникам за ставкою 2%
  • Помилка в декларації єдинника: як виправити
  • Як звітувати, якщо ФОП перейшов на 2% всередині місяця

Детальніше...

Ми на Facebook

Популярне