Книга «Как самому составить договор» (примеры и рекомендации)

Розсилка новин
24.01.2022

В ДПС роз'яснили, чи мають право податківці вимагати від ФОПів первинні документи

На підприємців - єдинників, які не здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, та напівдорогоцінного каміння, або не є платниками ПДВ, не поширюється обов'язок, в межах виконання вимог податкового законодавства, або накопичувати первинні документи, або якимось чином систематизувати ці документи, або навіть пред'являти їх в межах податкового контролю. 

На цьому наголосив заступник начальника управління фактичних перевірок Департаменту податкового аудиту ДПС Роман Добрянський.

"Ні Податковим Кодексом, ні пов'язаними з Кодексом законами, тобто іншим законодавством, пов'язаним з оподаткуванням, не передбачено для таких категорій платників єдиного податку обов'язок вести облік таких документів, або товарів, або право контролюючого органу вимагати при перевірках такі документи", - пояснює податківець.

При цьому, він звернув увагу на те, що держава контролює виконання не лише податкового законодавства, є низка інших заходів державного нагляду та контролю, тому всі роз'яснення, які надаються податковою службою, надаються виключно в межах повноважень податкової служби.

"З точки зору податкової, вам не потрібні документи, якщо ви не торгуєте технічно складними побутовими товарами, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ювелірними та виробіами з дорогоцінних металів та каміння, не зареєстровані платником ПДВ", - підкреслює Добрянський. 

 Він гарантує, що жодний ревізор, при жодній податковій перевірці, від жодного платника єдиного податку, на якого не розповсюджуються вимоги наказу Мінфіну № 496  щодо ведення обліку товарних запасів, не буде запитувати облікові документи.  

Разом с тим, Роман Добрянський нагадав про вимоги законодавства застосовувати РРО (ПРРО) під час проведення розрахункових операцій з 1 січня 2022 року. 

Податківець наголошує, що підприємцям, які дотримуються вимог законодавства, які не приховують торгівельну виручку і просто будуть її фіксувати, навіть не доведеться зустрічатися у майбутньому з ДПС. 

"Крітерії перевірок чітко визначені у статті 80 ПКУ. Якщо не буде скарг від споживачів, що ви не видали фіскальний чек, якщо не буде встановлено, що кількість наявних у вас господарських одиниць перевищує кількість найманих працівників, якщо не буде звернень органів державної влади, то у податкового органу просто не буде можливості, відповідно до законодавства, здійснювати перевірки", - запевняє Добрянський підприємців. 

Джерело

Additional Info

  • Размещение в RSS:: нет

Поделиться:

Количество просмотров: 25298

Уголок потребителя

Новий номер!

  • Як заповнювати декларацію єдинникам за ставкою 2%
  • Помилка в декларації єдинника: як виправити
  • Як звітувати, якщо ФОП перейшов на 2% всередині місяця

Детальніше...

Ми на Facebook

Популярне