Передплата на газету Приватний підприємець на 2024 рік

Розсилка новин
20.11.2023

Держоргани повинні будуть викладати інформацію зрозумілою мовою, – Кабмін схвалив рекомендації

Згідно з документом, органи влади мають не перевантажувати зміст надмірним обсягом інформації.

Кабінет Міністрів схвалив Рекомендації щодо викладення інформації суб’єктами владних повноважень у форматах, що забезпечують доступність її сприйняття.

Відповідне розпорядження прийнято під час засідання Уряду, 17 листопада, повідомили у МКІП.

«Сьогодні ми не можемо витрачати час на інформацію, що є складною для сприйняття. Чиновники грішать тим, що надають багато розʼяснень, які ускладнюють сприйняття викладеного матеріалу. Ухвалення такого розпорядження — реальний крок до розуміння змісту головних інформаційних меседжів урядових документів»,  — наголосив т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

У МКІП переконані, що рекомендації допоможуть громадянам отримували інформацію від держорганів спрощеною та доступною мовою.

Документ містить понад 30 пунктів, за допомогою яких суб’єкти владних повноважень зможуть адаптувати текстові повідомлення у форматі легкого читання. Згідно з документом, органи влади мають не перевантажувати зміст надмірним обсягом інформації.

«Структура повідомлення має бути простою, логічною, послідовною та однозначною. А речення повинні містити одну ідею. Важлива інформація варто розміщувати на початку документа, виділяючи жирним шрифтом або рамкою. Слід уникати абревіатур, професійної лексики та  скорочень, а також розміщення тексту на зображеннях або шрифтів із засічками. Складними для сприйняття будуть і наявність кількох посилань в одному рядку. Процес читання полегшить контраст між текстом і його тлом», - пояснюють у МКІП.

Водночас, прийняття розпорядження спрямоване на реалізацію положень Конвенції про права осіб з інвалідністю, додали в МКІП.

Джерело

Additional Info

  • Размещение в RSS:: нет

Поделиться:

Количество просмотров: 313

Новий номер!

  • Новостворений ФОП перебував протягом року на ЗС та ЄП: як відзвітувати?
  • Добровільна сплата єдиного податку ФОП 2-ї групи: як заповнити декларацію
  • Як ФОП із ТОТ перереєструватися за іншою адресою

Детальніше...

Ми на Facebook

Популярне