Книга «Как самому составить договор» (примеры и рекомендации)

Розсилка новин
25.02.2019

КВЕД для квесту

Газета «Приватний підприємець» № 3, 2019 р.

ФОП-єдинник хоче облаштувати квест-кімнату для організації інтелектуальних ігор. Який код КВЕД обрати для цієї діяльності? Чи немає обмежень за таким видом діяльності для застосування спрощеної системи оподаткування?

На сьогодні такий вид відпочинку є досить актуальним серед населення незалежно від статі й віку, а тому підприємці охоче освоюють цей напрямок у сфері інтелектуальних розваг.

Спочатку поняття “квест” (англ. quest) або “пригодницька гра” (англ. adventure game) зазвичай застосовувалося в ком­п’ютерних іграх, що було одним із їхніх основних жанрів та утворювало інтерактивну історію з го­ловним героєм, керованим гравцем. Найважливішими елементами гри в жанрі квесту є, власне, розповідь та дослідження світу, а ключову роль в ігровому процесі відіграють рішення головоломок і завдань, які вимагають від гравця розумових зусиль.

Щодо нашого випадку це скоріше ескейп-рум (англ. Real-life room escape) – інтелектуальна гра, у якій гравців замикають у приміщенні, з якого вони мають вибратися за певний час, знаходячи предмети й вирішуючи головоломки. Деякі ігри цього жанру також містять детективний чи інший сюжет, щоб занурити гравців в унікальну атмосферу.

Спеціального коду КВЕД безпосередньо для організації та проведення квест-розваг не передбачено. Вважаємо, що для такого виду діяльності можна розглянути код 93.29 “Організування інших видів відпочинку та розваг” підрозділу 93.2 “Організування відпочинку та розваг” розділу 93 “Діяльність у сфері спорту, організування відпочинку та розваг”. Згідно з Методологічними основами та поясненнями до позицій Класифікації видів економічної діяльності, затвердженими наказом Держкомстату України від 23.12.2011 р. № 396, цей код включає діяльність, пов’язану з організацією відпочинку та розваг (крім парків розваг і тематичних парків), не належних до інших угруповань. Зокрема:

– експлуатацію ігрових автоматів;

– діяльність парків відпочинку (без пансіону);

– надання транспортних засобів для розважальних цілей, наприклад човнів;

– діяльність гірськолижних треків;

– прокат обладнання для дозвілля та відпочинку як невід’ємну частину розважальних комплексів;

– ярмарки та шоу, що стосуються відпочинку;

– діяльність пляжів;

– роботу танцювальних майданчиків.

Цей клас також включає діяльність продюсерів або підприємців у сфері мистецтва з певними приміщеннями або без них, прокат більярдних столів для населення.

Що стосується обмежень за таким видом діяльності для застосування спрощеної системи, то в нашому разі їх немає.

Перелік видів діяльності, заборонених для єдинників першої – третьої груп, міститься в п. 291.5 ст. 291 ПКУ. Зокрема, не можуть бути платниками єдиного податку підприємці, які здійснюють діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора). Але інтелектуальні квест-ігри не належать до цієї категорії. Окремо в перелікові такої діяльності також не зазначено.

Анна АЙВАЗОВА, редактор

Календар для єдинників першої та другої групи – 2019

Календар для єдинників третьої групи – 2019

Поделиться:

Количество просмотров: 10044

Новий примірник газети!

  • Перевірки карантинних обмежень
  • Пенсійна реформа: до чого готуватися
  • Податкова знижка за витратами 2020 року
  • Зміна системи оподаткування – 2022
  • Онлайн-послуги в єдинника: РРО, підтвердні документи

 Детальніше...

Ми на Facebook

Популярне