Розсилка новин
25.08.2021

Щодо визначення ставки ЄП

Газета «Приватний підприємець»

Ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру ПМ для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, другої групи – у відсотках (фіксовані ставки) до розміру МЗП, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, третьої групи – у відсотках до доходу (відсоткові ставки) (п. 293.1 ст. 293 ПКУ).

Яка ставка ЄП застосовується ФОП – платником ЄП, що належить до першої або другої групи, якщо діяльність здійснюється на території однієї сільської, селищної або міської ради (не за місцем податкової адреси), роз’яснюється в Базі знань, категорія 107.01.04.

Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними, міськими радами або радами об'єднаних територіальних громад (ОТГ) для ФОП, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

1) для першої групи платників ЄП – не більше ніж 10% розміру ПМ;

2) для другої групи платників ЄП – не більше ніж 20% розміру МЗП.

У разі здійснення платниками ЄП першої та другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, установлений для таких видів господарської діяльності (п. 293.6 ст. 293 ПКУ).

У разі здійснення платниками ЄП першої та другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради ОТГ застосовується максимальний розмір ставки ЄП, установлений цією статтею для відповідної групи таких платників єдиного податку (п. 293.7 ст. 293 ПКУ).

Отже, ФОП до контролюючого органу за своєю податковою адресою подає заяви, звітність, отримує довідки, сплачує податки, тобто податкова адреса безпосередньо пов'язана з діяльністю підприємця. До того ж господарську діяльність така особа може здійснювати на свій вибір за межами сільської, селищної, місцевої ради, у якій розташована її податкова адреса.

Інакше кажучи, ФОП – платником єдиного податку першої або другої груп, у разі якщо здійснюється діяльність на території однієї сільської, селищної або міської ради (не за місцем податкової адреси), застосовується максимальна ставка ЄП на календарний місяць:

10% розміру ПМ – платником ЄП першої групи;

20% розміру МЗП – платником ЄП другої групи.

Additional Info

  • Размещение в RSS:: нет

Поделиться:

Количество просмотров: 1172

Уголок потребителя

Новий примірник газети!

  • Перевірки карантинних обмежень
  • Пенсійна реформа: до чого готуватися
  • Податкова знижка за витратами 2020 року
  • Зміна системи оподаткування – 2022
  • Онлайн-послуги в єдинника: РРО, підтвердні документи

 Детальніше...

Ми на Facebook

Популярне