Рассылка новостей
24.09.2021

Як товариству розкрити структуру власності

Тема про реєстрацію відомостей про кінцевих бенефіціарних власників сьогодні особливо актуальна для бізнесу. З 11 липня 2021 року юридичні особи зобов’язані оновити інформацію про своїх бенефіціарів та розкрити структуру власності компанії, в протилежному випадку – адміністративна або кримінальна відповідальність. Новим документом, який тепер подається для реєстрації товариства, а також необхідний для подачі відомостей про бенефіціарів, є схема структури власності юридичної особи.

Законодавство визначає, що структура власності – система взаємовідносин фізичних та юридичних осіб, яка підтверджена документально, та дає змогу встановити всіх кінцевих бенефіціарних власників, відносини контролю між ними, або їх відсутність. Чітких обов’язкових вимог до структура нема, вона розробляється в довільній формі та являє собою схематичне зображення, на якому відображено всіх осіб, які прямо чи опосередковано впливають на діяльність юридичної особи.

Міністерством фінансів було розроблено приклади схем для відображення структури власності – їх можна знайти на сайті органу. За загальним правилом, в схемі має бути зазначено:

  • для резидентів - дані фізичних осіб, а саме ПІБ, дата народження, РНОКПП; для нерезидентів ПІБ (англ. мовою та його транслітерація укр. мовою), країна громадянства, дата народження та дані юридичних осіб, а саме код ЄДРПОУ, або код реєстрації в іноземній юрисдикції, які прямо чи опосередковано володіють компанією;
  • розмір часток учасників у відсотковому відношенні в статутному капіталі;
  • дані осіб, які незалежно від розміру частки, тим чи іншим чином здійснюють вирішальний вплив на діяльність юридичної особи;
  • характер впливу особи на компанію.

Зверніть увагу, що структура власності підписується керівником юридичної особи, а при первинній реєстрації – всіма засновниками.

Також в разі, якщо дані щодо кінцевих бенефіціарних власників чітко не можна відстежити за відомостями з ЄДР, то до структури власності мають додаватися офіційні документи, що підтверджують можливість здійснювати вирішальний вплив на управління або діяльність юридичної особи, наприклад: договір купівлі-продажу частки, договір управління майном, свідоцтво про шлюб, витяг чи виписка з торговельного, судового реєстру тощо.

Як було сказано вище, в схемі структури власності зображуються всі учасники - фізичні особи та юридичні особи. При цьому розкриваються всі учасники, які є в складі юридичної особи-учасника. Наприклад, ТОВ «А» має в своєму складі фізичну особу 1 та ТОВ «Б». Отже, в схемі відображається інформація про фізичну особу 1, інформація про ТОВ «Б» та дані про учасників ТОВ «Б», адже вони можуть мати непрямий вплив на ТОВ «А».

Нагадаємо, що за неподання або несвоєчасне подання інформації про кінцевого бенефіціарного власника чи його відсутність або документів для підтвердження цих відомостей, передбачено штраф розміром від 17 000 до 51 000 грн.

Підготовлено юристами OGP.UA

Количество просмотров: 330

Архив новостей

Октябрь 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31