Рассылка новостей
24.09.2021

ФОП: як розпочати власну підприємницьку діяльніть?

Небажання працювати на якогось пана та жага до досягнення комерційного чи професійного успіху штовхають мільйони українців до набуття статусу ФОП. Зареєструватися в цій якості легко зможе кожен громадянин, який має паспорт, легальне місце проживання та індивідуальний ідентифікаційний номер. Трішки важчою з точки зору втілення буде реєстрація ФОП без прописки, але і тут можна знайти вихід – її можуть замінити тимчасова реєстрація, договір оренди помешкання або посвідчення переселенця.

Наявність статусу ФОП конче необхідна для формування легальної діяльності в царині торгівлі, виробництва чи надання послуг. Це дозволяє залишатися в руслі правових та фіскальних правил, які встановила держава. Як наслідок, це вбереже від штрафних санкцій зі сторони податківців чи поліції за незаконну підприємницьку діяльність. Звичайно зареєстрована фізична особа підприємець буде зобов’язана в подальшому сплачувати податки. Але відрахування можуть бути зовсім скромними, якщо ФОП має невеликі фінансові об’єми діяльності та перебуває на спрощеній системі оподаткування.

Три шляхи до бажаного статусу ФОП

Держава намагається максимально спростити для своїх громадян шлях до підприємницької легалізації. Вона навіть дозволила робити це, не виходячи з дому, в режимі онлайн через додаток ДІЯ. Спочатку користувач повинен отримати цифровий підпис в банку, потім зайти в додаток, вибрати в ньому пункт з відповідно назвою «реєстрація ФОП» та пройти по підказках до омріяного завершення процедури. Тим же майбутнім підприємцям, які звикли всі реєстраційні процеси проходити по класичній схемі шляхом візиту в реальну а не віртуальну установу, надають свої послуги спеціальні державні реєстратори. Їх треба шукати в ЦНАПах, а в населених пунктах де їх немає – в акредитованих центрах держреєстрації, або в органах місцевого самоврядування.реєстрація ФОП онлайн через додаток ДІЯ

Процедура прийому документів, реєстрування та видачі довідки про набуття статусу ФОП в обох вище згаданих випадках буде абсолютно безкоштовною. Якщо ж майбутній ФОП має статки, а до них ще й бажання максимально для себе спростити процес реєстрації, то він може скористатися третім шляхом – звернутися до нотаріуса. Ці спеціалісти беруть на себе всі клопоти по реєстрації ФОПів, але роблять вони це в середньому за тисячу гривень.

Як досягти успіху на ниві індивідуального підприємництва

Для того, щоб стати успішним комерсантом, продавцем, виробником чи надавачем послуг, необхідно правильно зорганізувати свою діяльність. Найперше це треба знайти ту нішу, яка максимально підходить для самовираження. Потім потрібно братися за складання фінансового плану власної діяльності, в якому належить прорахувати об’єм необхідних капіталовкладень для запуску роботи. Наступний крок – це пошук коштів, якщо власних накопичень не досить. І тут не потрібно боятись залучення кредитів, адже незчислений лік тих комерційних гігантів сучасного світу, які колись починали діяльність з взятих в борг грошей.

Якщо в справі мають бути присутніми партнери-постачальники, то належить оформити з ними договірні взаємовідносини. При цьому в договорі слід прописати всі нюанси співпраці, особливо відповідальність сторін в разі невиконання зобов’язань. В разі потреби залучення найманих працівників необхідно знайти якісних виконавців. Для цього можна використати механізм проведення співбесід з кандидатами власними силами, попередньо розмістивши оголошення про наявність вакансій на тематичних ресурсах. Або залучити кадрові агенції, які самі знайдуть персонал згідно вказаних роботодавцем параметрів.

Количество просмотров: 476

Архив новостей

Январь 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6