Уголок потребителя

Уголок потребителя

Меню

Рассылка новостей




30.07.2013

Чи має право громадянин знімати на фото-відео пристрої працівників контролюючих, правоохоронних органів під час виконання ними службових обов’язків?

За своєю природою проведення громадянами аудіо-, фото- та відео фіксації дій працівників контролюючих, правоохоронних органів є одержанням, збиранням і створенням інформації про діяльність органів державної влади, їх окремих посадових осіб при виконанні покладених на них обов’язків.

Правовідносини, пов’язані зі збиранням інформації, регулюються положеннями Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Конституцією України, Цивільного кодексу України, Законів України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави».

Але відеозйомка не повинна прямо заважати посадовій особі виконувати свої службові обов’язки.

Відповідно до статті 307 ЦК України фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою. Згода особи на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку припускається, але не є обов’язковою, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру.

По теме:

Видеосъемка налоговой проверки

Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області

Поделиться:

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Количество просмотров: 8137

Новый номер!

  • Дресс-код и фейсконтроль: правомерно ли?
  • Воинский учет у ФЛП
  • Отчет единщиков-новичков
  • Сотрудничество вместо аренды
  • Печати: иметь или не иметь

 Подробнее...

Мы на Facebook

Архив новостей

Апрель 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Популярное