Уголок потребителя

Рассылка новостей
16.04.2009

"Частный предприниматель" предлагает присоединиться к обращению предпринимателей-упрощенцев к Премьер-министру Украины по поводу отмены обязательной доплаты в Пенсионный фонд

"Частный предприниматель" предлагает присоединиться к обращению предпринимателей-упрощенцев к Премьер-министру Украины по поводу отмены обязательной доплаты в Пенсионный фонд

14 апреля 2009 года на заседании правительства принято постановление, которым предусмотрено установить с 1 мая 2009 года обязательную уплату взносов на пенсионное страхование для предпринимателей, уплачивающих фиксированный и единый налог.  Предлагаем предпринимателям, не согласным с таким решением, присоединиться к обращению к премьер-министру Украины Ю. Тимошенко по поводу его отмены.Обращение вместе с подписями предпринимателей будет направлено в Кабмин, Госкомпредпринимательства и Совет предпринимателей при КМУ.


Звернення підприємців до Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко

Ухвалення Урядом 14 квітня 2009 року постанови «Про сплату внесків на загальнообов’язкове страхування фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування» ніяк не сприяє створенню для підприємців рівних умов з іншими застрахованими особами формувати розмір пенсії не менше як прожитковий мінімум. Під час ухвалення цієї постанови не було враховано таке:

1. Підприємці мають право робити доплату до мінімального страхового внеску добровільно. Таким чином, вони не позбавлені права на страховий стаж та отримання пенсії на рівні прожиткового мінімуму.

2. Є підприємці, які вже досягли пенсійного віку, отримують мізерну пенсію, тому змушені провадити підприємницьку діяльність. Обов’язкова доплата пенсійних внесків призведе до зменшення їхніх доходів.

3. Серед підприємців є інваліди, які отримують пенсію, і їм пенсійний стаж взагалі не потрібний.

4. Деякі підприємці одночасно працюють як наймані працівники й розмір сплачених ними внесків перевищує розмір мінімального страхового внеску. Тому вони не мають потреби в доплаті пенсійних внесків для отримання страхового стажу.

Запровадження обов’язкової доплати пенсійних внесків суперечить ст. 6 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» та ст. 13 Декрету КМУ „Про прибутковий податок з громадян”, якою підприємці звільнені від сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування.

Взагалі запровадження обов’язкової доплати пенсійних внесків суперечить ідеології сплати єдиного та фіксованого податків. Адже ці спрощені системи оподаткування запроваджувалися з метою замінити сплату всіх податків одним.

Запровадження обов’язкової доплати пенсійних внесків для підприємців в умовах економічної кризи призведе до того, що вони зовсім припинять свою діяльність і Пенсійний фонд не отримає не тільки додаткових сум, а й тих, що зараз отримує.

Водночас нагадаємо, що 16 лютого Ви підписали спільну декларацію про початок співпраці між Європейською Комісією та урядом України у сфері розвитку малого й середнього бізнесу та пообіцяли запровадити мораторій на підвищення чи введення додаткових податків для малого й середнього бізнесу на всіх рівнях.

Тому вимагаємо не погіршувати фінансовий стан суб’єктів малого бізнесу та скасувати постанову «Про сплату внесків на загальнообов’язкове страхування фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування».

У разі ігнорування цієї вимоги будемо змушені вдатися до громадських заходів на захист наших прав, оскаржувати ці рішення в судах у визначеному законодавством України порядку.


 

 

 

Поделиться:

Новый номер!

  • Изготовление выпечки: можно ли на дому?
  • Единщики будут работать с РРО
  • Новые учетные формы для единщиков
  • Больничные и декретные: неполное время и совместители
  • Уплачивать ли налог за неоформленную землю

 Подробнее...

Мы на Facebook

Популярное