Передплата на газету Приватний підприємець на 2025 рік

16.03.2022

Вимоги до інформації про харчові продукти, які реалізуються

Згідно ст. 10 Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» інформація про харчові продукти повинна надаватися державною мовою. Поруч із текстом, викладеним державною мовою, може розміщуватися його переклад іншими мовами.

Однак, на період воєнного стану КМУ декілька спростив зазначені вимоги. Відповідно до постанови КМУ від 09.03.2022 р. № 234 інформація про імпортовані харчові продукти, які реалізуються, може бути на будь-якій мові. Але партії зазначених харчових продуктів повинні супроводжуватися обов’язковою інформацією про харчовий продукт, викладеною державною мовою. Така інформація надається на вимогу споживачів. Такі ж саме вимоги передбачено щодо маркування кормів.

Маркування харчових продуктів і кормів, які ввозяться (пересилаються) на митну територію України як гуманітарна допомога, також може бути викладене мовою, відмінною від державної.

Також зазначеною постановою передбачено, що у разі закриття потужностей внаслідок воєнних (бойових) дій виробники можуть використовувати залишки упаковки або тари для харчових продуктів і кормів за призначенням на інших потужностях, що виробляють аналогічні харчові продукти і корми.

Іншою постановою від 09.03.2022 р. № 183 КМУ встановив, що внаслідок вимушених змін рецептури, які пов’язані з відсутністю або недостатністю відповідної сировини, на період дії воєнного стану:

  • обов’язкова інформація про харчовий продукт, що зазначається на його маркуванні відповідно до ст. 6 Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» (крім назви продукту, його кількості в установлених одиницях вимірювання та терміну придатності), може відрізнятися від фактичних параметричних значень цього продукту;
  • обов’язкова інформація на маркуванні харчового продукту, яка зазначається відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 6 зазначеного закону (інгредієнти та допоміжні матеріали для переробки), може відрізняється від фактичного складу цього продукту. При цьому споживача необхідно у будь-який можливий спосіб поінформувати про наявність речовин у харчовому продукті, які можуть спричинити алергічні реакції або непереносимість.

Additional Info

  • Размещение в RSS:: нет

Поделиться:

Количество просмотров: 1221

Новий номер!

  • ФОП припинив діяльність: чи обов’язкова перевірка і коли її чекати
  • ФОП-єдинник помилився під час розрахунку ВЗ: заповнюємо уточнюючу декларацію

Детальніше...

Ми на Facebook

Популярне