Книга «Как самому составить договор» (примеры и рекомендации)

Уголок потребителя

Уголок потребителя

Меню

Рассылка новостей
12.09.2017

Як повернути кошти з електронного рахунку

Чи може платник повернути кошти з електронного рахунку, у якому випадку та що має для цього зробити?

Платник ПДВ перерахував на електронний рахунок кошти. Згодом з’ясувалося, що на рахунку значний надлишок.

Чи може платник повернути кошти з електронного рахунку, у якому випадку та що має для цього зробити?

РІШЕННЯ

Платники ПДВ мусять перераховувати кошти з власного рахунку в банку на свої електронні ПДВ-рахунки у Казначействі не лише для того, аби сплати до бюджету нарахований у звітному періоді податок.

Поповнювати електронний рахунок доводиться й тоді, коли на ньому рахунку недостатньо коштів реєстраційного ліміту для реєстрації податкових накладних чи розрахунків коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).

Такі кошти зараховують на електронний рахунок лише для збільшення реєстраційної суми ПДВ, щоб отримати право зареєструвати податкову накладну.

Вони залишаються на електронному рахунку, а якщо після перерахування Казначейством податкових забов’язань з ПДВ, задекларованих платником у декларації за звітний період залишились кошти, платник може повернути їх на свій банківський рахунок.

Умови повернення коштів платникові Повернути свої кошти з електронного ПДВ-рахунку на поточний рахунок у банку не так просто.

Для цього потрібно дотримуватись певних умов, прописаних у пунктах 200-1.5, 200-1.6 Податкового кодексу України (ПК) та у пункті 21 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою КМУ від 16.10.2014 № 569.

Умова 1. Залишок коштів на електронному ПДВ-рахунку на дату подання декларації з ПДВ має перевищувати задекларовану суму податкових зобов’язань з ПДВ та суму податкового боргу з ПДВ (за його наявності).

Умова 2. Сума ПДВ, зазначена у податкових накладних, складених у звітному періоді та зареєстрованих в ЄРПН, не може бути більшою за суму податкових зобов’язань, відображених у декларації з ПДВ за цей звітний період.

Тобто у формулі обчислення реєстраційного ліміту (∑Накл), наведеній у пункті 200-1.3 ПК, не має бути показника ∑Перевищ.

Як повернути кошти з електронного рахунку Увага: якщо загальна сума ПДВ у зареєстрованих у ЄРПН протягом звітного періоду податкових накладних перевищить задекларовану суму податкових зобов’язань, зайві кошти з електронного ПДВ-рахунку платник не отримає.

Умова 3. На суму ПДВ, яка підлягає перерахуванню на поточний рахунок платника, зменшується показник формули ∑ПопРах, а значить зменшується і реєстраційний ліміт.

Тож може статися, що уже завтра для того, щоб зареєструвати нову податкову накладну в ЄРПН, доведеться ці самі кошти знову перерахувати з поточного банківського рахунку на електронний ПДВ-рахунок.

Крім того, кошти можуть перерахувати на поточний рахунок платника ще за однієї додаткової умови: якщо зменшення загальної суми поповнення електронного рахунку (∑ПопРах) не спричинить виникнення від’ємного значення реєстраційного ліміту.

Умова 4. Кошти повертають за заявою платника ПДВ, яку той подає до податкового органу у складі податкової звітності з ПДВ.

Джерело: Головбух24

Поделиться:

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Количество просмотров: 1128

Новый номер!

  • Мораторий на проверки, или ГФС закон не читан?!
  • Доначисление ЕСВ по акту проверки
  • Больничные выплаты – 2018
  • Торговля пивом и акцизная декларация
  • Будут ли расходы без первички?

 Подробнее...

Виставка «Франчайзинг»

Мы на Facebook

Архив новостей

Февраль 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Популярное