Книга «Как самому составить договор» (примеры и рекомендации)

Рассылка новостей
13.04.2018

Коли ФОП — пенсіонер не звільняється від сплати ЄСВ

Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платниками ЄСВ є ФОП, у тому числі ФОП — платники єдиного податку.

Частиною четвертою ст. 4 зазначеного Закону встановлено, що ФОП, у тому числі ФОП — платники єдиного податку, звільняються від сплати за себе ЄСВ, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09.07.2003 р. № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон № 1058), та отримують згідно з законом пенсію або соціальну допомогу.

Отже, фізична особа звільняється від сплати ЄСВ, якщо вона отримує пенсію за віком або є особою з інвалідністю, або досягла віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058, та отримує відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Водночас не звільняється від сплати ЄСВ ФОП, яка є пенсіонером за віком та отримує пенсію згідно з законодавством іншої країни, тому нараховує і сплачує ЄСВ на загальних підставах.

ЗІР 301.04.02

Джерело: ЗІР

Поделиться:

Количество просмотров: 3168

Новый номер!

  • Расходы общесистемщика: что признает суд
  • Часы работы при сменном графике
  • Товарные чеки – только по требованию
  • Расчеты с единщиком через Wayforpay и Liqpay
  • Когда опасен аутстаффинг

 Подробнее...

Мы на Facebook

Популярное