Рассылка новостей
25.08.2020

РРО: відповіді ДПС на запитання підприємців

В рамках інформаційно- роз’яснювальної кампанії з питань застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій заступник начальника Головного управління ДПС у Харківській області Ірина Сагайдак провела сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія».

Зазначена кампанія, започаткована ДПС України, триває на Харківщині вже понад сім місяців. Протягом цього періоду фахівці податкової служби регіону інформували платників податку щодо нюансів впровадження програмних РРО. Це і чисельні публікації у ЗМІ, і різноманітні заходи з представниками громадянського суспільства і бізнес-середовищем, і доведення актуальної інформації за допомогою соціальних мереж. Але тема РРО «в смартфоні» залишається «гарячою». Запитання на цю тему продовжують хвилювати громадськість та бізнес.

Пропонуємо ознайомитись із декількома запитаннями та відповідями на них.

Питання: Чи для всіх видів діяльності можливо застосовувати програмні РРО?

Відповідь: Ні, є виключення. Програмні РРО не застосовуються у разі здійснення діяльності з роздрібної торгівлі пальним на АЗС, при продажу товарів з автоматів продажу таких товарів.

Питання: Я ФО-П, сплачую єдиний податок. Чи необхідно вести облік товарних запасів за місцем їх реалізації фізичним особам-підприємцям на єдиному податку, що здійснюють реалізацію складнопобутової техніки?

Відповідь: Так. Законом про РРО встановлений обов’язок суб’єктів господарювання вести в порядку облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку, та надавати під час проведення перевірки первинні документи, які підтверджують облік та походження товарів.

Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість, але крім тих, які провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Питання: Ірино Анатоліївно, розкажіть про процедуру отримання програмного РРО в податковій? Коли я це зможу зробити? Хочу спробувати.

Відповідь: Вже сьогодні програмне рішення (ПРРО), розроблене ДПС України стало доступним і на безкоштовній основі запропоноване для використання всім зацікавленим суб’єктам господарювання.

З 1 серпня 2020 року суб’єкти господарювання вже можуть здійснювати готівкові розрахунки із споживачами застосовуючи програмні РРО, у якості яких можливо буде застосовувати будь-який пристрій (смартфон, планшет, комп’ютер тощо),

Програму, яка фактично буде програмним реєстратором, можна безкоштовно скачати з сайту ДПС і встановити на свій пристрій. Безкоштовним є не тільки скачування самої програми, але і її підтримка.

Але розробником програмного забезпечення може бути будь-який суб’єкт ІТ-індустрії. Великі компанії можуть розробити своє програмне забезпечення для себе, прив’язати його до своїх внутрішніх систем обліку.

Усі зареєстровані програмні РРО включені до Реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій, який вже затверджений, з ним можна ознайомитися на сайті ДПС України в банері «Реєстри».

Звертаю Вашу увагу, що наразі ДПС організовано надання інформаційної підтримки (допомоги) платникам податків – користувачам ПРРО та АРІ фіскального сервера. Підтримуються в актуальному стані матеріали банеру «Програмні РРО», створеного на вебпорталі ДПС, в якому розміщено інформацію, пов’язану із запровадженням, реєстрацією та застосуванням ПРРО.

Питання: чи можна користуватися програмним РРО за відсутності інтернету?

Відповідь: Дійсно, для зручності платників податків при розробці програмного забезпечення були враховані випадки відключення інтернет зв’язку. Це - режим offline, тобто режим, коли продавець має право застосовувати програмний РРО без постійного зв’язку з фіскальним сервером. У випадках, коли відсутній мобільний Інтернет або зв’язок з фіскальним сервером відсутній з інших причин.

Законом передбачено, що на період відсутності зв'язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого органу проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі offline протягом 36 годин поспіль та не більше 168 годин протягом місяця.

Джерело: Головне управління ДПС у Харківській області

Поделиться:

Количество просмотров: 2107

Уголок потребителя

Новый номер!

  • Два ФЛП-родственника – один магазин: нюансы работы
  • За какие нарушения могут наказать единщика
  • О продлении карантинного отпуска
  • Как ФЛП оформить общую территорию под свои хознужды
  • Для штрафа Гоструда акта налоговой проверки недостаточно

 Подробнее...

Мы на Facebook

Популярное