Передплата на газету Приватний підприємець на 2024 рік

Рассылка новостей
04.12.2023

Закони щодо удосконалення порядку відкриття та оформлення спадщини офіційно опубліковано

30 листопада в газеті "Голос України" було офіційно опубліковано два закони щодо вдосконалення порядку прийняття та оформлення спадщини.

Нагадаємо, документи було ухвалено на засіданні Парламенту 8 листопада 2023 року.

1. Закон № 3449-IX "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку відкриття та оформлення спадщини" набирає чинності одночасно з набранням чинності Законом № 3450-IX, але не раніше дня, наступного за днем опублікування цього Закону (30 січня 2024 року).

Документ розроблено з метою вдосконалення правового регулювання в частині забезпечення захисту майнових та особистих немайнових прав спадкоємців в умовах воєнного або надзвичайного стану.

Для досягнення мети вносяться зміни до законів «Про нотаріат», «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» і «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», згідно з якими передбачається правовий механізм врегулювання особливостей реалізації права на спадкування щодо тимчасово окупованої території, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження.

2. Закон № 3450-IX "Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо вдосконалення порядку відкриття та оформлення спадщини" набирає чинності через два місяці з дня його опублікування (30 січня 2024 року).

Документ розроблено з метою забезпечення захисту майнових та особистих немайнових прав спадкоємців і врегулювання особливостей спадкування у зв'язку з військовою агресією російської федерації.

Законодавчий акт вносить зміни до Цивільного кодексу, згідно з якими передбачається визначити, що за загальним правилом місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця, а якщо місце проживання його невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходження основної частини рухомого майна. Якщо спадкодавець мав останнє місце проживання на території іноземної держави, місце відкриття спадщини визначається відповідно до Закону «Про міжнародне приватне право». Разом з тим передбачається правовий механізм оформлення спадкових прав у період дії в Україні воєнного стану.

Під час підготовки матеріалу було використано повідомлення пресслужби Апарату ВР.

Джерело

Additional Info

  • Размещение в RSS:: нет

Поделиться:

Количество просмотров: 391

Новий номер!

  • Новостворений ФОП перебував протягом року на ЗС та ЄП: як відзвітувати?
  • Добровільна сплата єдиного податку ФОП 2-ї групи: як заповнити декларацію
  • Як ФОП із ТОТ перереєструватися за іншою адресою

Детальніше...

Мы на Facebook

Популярне