Передплата на газету Приватний підприємець на 2024 рік

Рассылка новостей




04.12.2023

Відповіді на питання щодо ввезення гуманітарної допомоги

Розповідаємо, як минув перший день запуску Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги.

У цифрах: у системі зареєструвалось майже 500 користувачів, тобто отримувачів гуманітарної допомоги. Це були фонди, громадські організації, органи місцевої влади, бюджетні установи. Загалом, в Реєстрі вже більше 2 тисяч отримувачів. 

Нагадуємо, що наявність в Реєстрі – це обов’язкова умова для ввезення гуманітарної допомоги з-за кордону. 

За перший день було сформовано більше 120 даних про вантажі та понад 60 декларації для митного оформлення. 

Враховуючи зворотній зв’язок від користувачів, відповідаємо на найчастіші питання, які виникали вчора

1. Як завозити автомобілі для передачі військовим? 

Чинним законодавством передбачено, що передавати транспортні засоби можна тільки визначеним частиною 2 статті 6 Закону “Про гуманітарну допомогу” набувачам. Простими словами:  для використання ЗСУ, Нацгвардії та іншими військовими формуваннями. 

Передавати автівку напряму від волонтера до військового у межах чинного законодавства не передбачено. Так було і до введення в дію нових правил обліку гуманітарної допомоги, так є і зараз. Натомість ухвалений Верховною Радою законопроєкт №9111 таку можливість передбачає. Сподіваємось, що невдовзі його буде підписано Президентом і це питання буде врегульовано також. 

Наразі, щоб завезти авто потрібно заповнити декларацію (паперову чи онлайн). У паперовій декларації (її завантажити можна тут http://surl.li/nuvar ) необхідно в такому випадку вказати лише номер військової частини. Детальніше за посиланням: http://surl.li/nuvam . Код ЄДРПОУ, номер отримувача з Реєстру та унікальний код гуманітарної допомогу можна не вказувати, якщо не відомо. 

2. Чи можна подавати паперову декларацію? 

Так, можна. Ця можливість збережена до 1 квітня наступного року. Проте у декларації треба вказати номер отримувача гуманітарної допомоги, який був йому присвоєний під час реєстрації в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги. Цей номер (чотири цифри) стане доступним після реєстрації в Єдиному реєстр на сайті https://human-help.ioc.gov.ua/ . Як писали вище, завозити гуманітарну допомогу можуть лише отримувачі на сайті. Тобто організації варто один раз за допомогою КЕП керівника юридичної особи  зайти в Реєстр, якщо раніше не були в ньому, отримати номер та далі вказувати постійно цей номер в паперових деклараціях.

3. Чи обов‘язкове включення до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги з 01.12.2023?

Так, тому що відповідно до законодавства завозити гуманітарку можуть лише отримувачі. Цей статус можна мати лише після включення до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги. Раніше це робила окрема Робоча група при Мінсоцполітики, зараз – процес цифровізований. 

4. Чи може водій декларувати вантаж за паперовою декларацією?

Так, але варто вказати код отримувача гуманітарної допомоги, тобто організації, на яку завозяться товари, про що вказували вище.

Якщо вантаж везеться на військову частину, то код можна не вказувати – ознайомтесь з методичними рекомендаціями як заповнювати декларацію https://www.msp.gov.ua/news/23277.html 

5. Чи дійсний номер в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги, якщо реєстрація була здійснена раніше (в період тестування/до початку тестування)?

Якщо організація була в Реєтрі до початку тестування – тобто до 1 листопада 2023 року, її номер зберігається. Тобто з 1 грудня організації доступний той самий номер. 

Але звертаємо увагу, що ті, хто вносив в систему дані під час тестування (з 1 листопада до 28 листопада) – реєструвались саме для тестування. Тому зараз потрібно провести реєстрацію в автоматизованій системі. 

6. Чи обов‘язково мати КЕП юридичної особи чи це може бути КЕП фізичної особи? 

Використовувати необхідно лише КЕП керівника юридичної особи (або КЕП юридичної особи) адже отримувачами відповідно до законодавства можуть лише юридичні особи. Відповідно КЕП повинен бути лише юридичної особи, тобто організації. 

7. Чи можуть бути отримувачами гуманітарної допомоги організації, яких немає в Єдиному реєстрі? 

Ні, не можуть. Законодавством визначено, що завозити гуманітарну допомогу можуть лише отримувачі, які є в Єдиному реєстрі. Так +було і до оновлення порядку ввезення гуманітарної допомоги. Як отримати номер в Реєстрі – за посиланням https://www.msp.gov.ua/files/01-0111.pdf

 Джерело

Additional Info

  • Размещение в RSS:: нет

Поделиться:

Количество просмотров: 329

Новий номер!

  • Новостворений ФОП перебував протягом року на ЗС та ЄП: як відзвітувати?
  • Добровільна сплата єдиного податку ФОП 2-ї групи: як заповнити декларацію
  • Як ФОП із ТОТ перереєструватися за іншою адресою

Детальніше...

Мы на Facebook

Популярне