Передплата на газету Приватний підприємець на 2024 рік

Рассылка новостей
28.11.2023

Апостиль на атестат

Закінчивши школу та отримавши атестат про загальну середню освіту, дехто бажає продовжити навчання за кордоном та подати документи до вищого навчального закладу в іншій країні.

Отримані в Україні документи про освіту ви можете використовувати виключно в нашій країні, вони не будуть визнаватись за межами держави без належного оформлення. Щоб надати їм юридичної сили для інших країн, потрібно виконати процедуру легалізації.

Одним із різновидів легалізації – є штамп апостилю. Апостилізація документів – це спрощена процедура у порівнянні з консульською легалізацією.

Легалізувати атестат через апостиль ви можете лише у випадку, якщо країна вашого призначення приєдналась раніше до Конвенції про апостиль і може визнавати документи за простішою процедурою.

Де зробити апостиль атестату

Якщо ви вирішили займатись легалізацією самотужки, то перш за все вам потрібно зробити переклад атестату та додатку з оцінками на державну мову приймаючої країни, готовий переклад треба засвідчити у нотаріуса. Потім ці документи подаються до Міністерства освіти та науки України на проставлення штампу апостилю.

Замовляючи переклад, варто врахувати вимоги приймаючої країни до такого перекладу. Дехто жадає отримати переклад тільки від акредитованого перекладача, а дехто вимагатиме додатковий апостиль і на переклад. Всі ці нюанси треба уточнювати.

В МОН перевіряють законність отримання освітніх документів, справжність підписів та печаток на них шляхом звіряння з Державним реєстром. Якщо даних в реєстрі не існує, то подається запит до вашого навчального закладу для уточнення даних – це збільшує термін опрацювання вашої заяви.

Як бачите, виконання апостилю атестату доволі непроста процедура, що має багато нюансів. Також варто враховувати, про щорічні зміни в законодавстві різних країн, поповнення членів Конвенції про апостиль, тощо. Відслідковувати самостійно все це та бути на хвилі нововведень під силу тільки людям, які щоденно займаються цими питаннями.

Ми рекомендуємо звертатись до професійних бюро легалізації для замовлення послуги з апостилю на атестат та бути впевненими у якісному сервісі та гарантовано правильному результаті.

Самостійне виконання апостилю може легко призвести до помилок, про які ви дізнаєтесь вже при подачі документів до закордонного ВНЗ і знадобиться робити легалізацію з початку, а на це вже може не бути часу.

Количество просмотров: 112

Архив новостей

Март 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31