Рассылка новостей
19.09.2018

Бізнес біля фронту: проблеми та вирішення

Через збройний конфлікт із Донбасу виїхала велика частина підприємців, а більшість залишилися на непідконтрольній урядові території. Згідно з даними аналітичного звіту посольства Великої Британії в Україні щодо розвитку та політики підтримки малого і середнього бізнесу на Донбасі, після 2014 року понад 20500 підприємств були змушені переїхати до інших регіонів України або припинити свою діяльність. Тим підприємствам, що залишилися, доводиться працювати в умовах пошкодженої інфраструктури, частково зруйнованих торговельних маршрутів, обмеженого доступу до населених пунктів за лінією фронту та проблем з пошуком нових клієнтів.

Сьогодні малий та середній бізнес на Донбасі потерпає від ризиків, пов’язаних із близьким розташуванням до зони постійних бойових дій. Експерти посольства Великої Британії в Україні щодо розвитку та політики підтримки малого і середнього бізнесу на Донбасі зазначають, що за непідтвердженою інформацією, деякі постачальники відмовляються співпрацювати з донбаськими компаніями через можливі ризики. Тому багато власників магазинів змушені самі здійснювати закупівлю товарів та їздити до найближчих райцентрів на пошту, що забирає багато часу, сил, і потребує фінансових витрат. Якщо ж сам процес замовлення автоматизувати, то завдання буде не таким-то й складним, а це дозволяє покращити умови ведення власного бізнесу.

Можливим рішенням цієї  проблеми може стати «Вервечка» — інтернет-платформа, що допомагатиме місцевим магазинам на Донеччині та Луганщині зберегти роботу в умовах війни. Платформа забезпечуватиме автоматизацію процесу закупівлі та реалізації товару.

Назва «Вервечка» означає мотузку, на яку нанизуються намистинки. За словами засновників проекту, вони уявляли, що магазини, позначені на карті, пов’язані одним маршрутом постачальника — це і є ті ж самі намистини на мотузці. Інтернет-платформа працюватиме з постачальниками товарів та роздрібними бізнесами типу продуктових крамниць та невеликих магазинів на Донбасі.

Як працюватиме «Вервечка»?

Платформа буде показувати, який саме товар постачальники возять до місцезнаходження власника торгівельної точки. Система автоматично підтягуватиме всіх постачальників, які возять потрібний покупцеві товар до конкретного місця розташування.

Ще одна перевага платформи: вона дозволяє відстежувати місцезнаходження замовленого товару на карті. Це дозволить економити не лише гроші, але й час. Окрім цього, система автоматично повідомлятиме підприємців про акції та знижки постачальників.

«Вервечка» прискорює взаємодію постачальників з клієнтом, адже в режимі реального часу повідомляє підприємців про акції та знижки постачальника.

Також платформа буде корисною для самих постачальників, адже слугуватиме джерелом аналітики, систематизуючи інформацію — хто, де, скільки та яких товар замовляє. Завдяки цьому й постачальники, і дистриб’ютори зможуть налагодити більш ефективну співпрацю. А система відгуків та рейтингів допоможе оцінювати надійність кожного підприємця та постачальника.

Інтерес до проекту вже продемонстрували підприємці з Дзержинська, Маріуполя, Курахово, Слов’янська, Волновахи, Сєвєродонецька та інших міст Сходу. Уже понад 50 компаній  висловили бажання першими протестувати «Вервечку», коли її запустять. А після закінчення грантових умов, розробники планують масштабувати роботу платформи на територію всієї України.

Наразі «Вервечка» перебуває на етапі розробки, а її офіційний запуск планується на жовтень 2018 року.

Анастасія Мельниченко,
координатор проекту "Вервечка"

Інформаційний партнер проекту – всеукраїнська газета "Приватний підприємець"

Поделиться:

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Количество просмотров: 765

Книга «Как самому составить договор» (примеры и рекомендации)

Мы на Facebook

Популярное