Рассылка новостей
27.11.2021

Особливості МРТ-діагностики з контрастом

Магнітно-резонансна терапія – один із найбільш безпечних та інформативних діагностичних методів. Інновація останнього часу – можливість зробити МРТ з контрастом у львівському медичному центрі https://mri-expert.lviv.ua/mri-with-contrast/. Розглянемо, у чому його особливості, наскільки ця методика безпечна.

Особливості діагностики

Принцип методики МРТ полягає в тому, що томограф використовує радіохвилі та магнітні поля для отримання комп'ютерного зображення тієї чи іншої анатомічної структури з високим рівнем деталізації. Можливості сучасних томографів дозволяють розпізнати патології внутрішніх органів, мозку, хребта, суглобів. Мета використання контрастного посилення — підкреслити різницю між здоровою і ураженою хворобою тканинами. Контрастну речовину вводять внутрішньовенно протягом дослідження або перед скануванням. Нагромаджуючись у тканинах, контрастний склад збільшує інтенсивність магнітних сигналів, підвищуючи цим якість зображення.МРТ з контрастом

Основний компонент контрасту - феромагнітний елемент гадоліній. Крім поліпшення інформативності дослідження, за його використання ймовірність побічних дій мінімальна. Прояви алергічної реакції є мінімальними, проходять швидко, без додаткової медичної допомоги. Час дії препарату – 1 година з моменту введення, потім він протягом доби виводиться з організму на 100%.

Чи є протипоказання?

Як і будь-яка медична процедура, МРТ із запровадженням контрастної речовини має свої протипоказання:

  • хронічна ниркова недостатність;
  • вагітність.

Нирки беруть активну участь у процесі виведення препарату з контрастною речовиною. Що стосується вагітних жінок, то вплив препарату гадолінію на плід недостатньо вивчений. Якщо жінка годує груддю, їй протягом 36 годин після процедури МРТ слід утриматися від грудного годування.

Особливості підготовки

Підготовка до дослідження методом МРТ, з контрастом або без нього, практично не відрізняється. Перед дослідженням необхідно надати лікареві таку інформацію:

  • найменування лікарських препаратів, біодобавок, що використовуються;
  • наявність алергічних реакцій;
  • нещодавні операції та інші медичні процедури.

За 2 години до проведення дослідження не можна пити та їсти. Порівняно зі звичайним МРТ-дослідженням, діагностика з використанням контрастної речовини є дещо тривалішою.

Количество просмотров: 388

Архив новостей

Январь 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6