Книга «Как самому составить договор» (примеры и рекомендации)

Рассылка новостей
13.07.2018

Спрощено процедуру проведення операцiй з обмiну валют

Газета «Приватний підприємець»

Постановою Правління НБУ від 07.06.2018 р. № 63 унесено зміни до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України. Зміни застосовуються з 1 липня 2018 року. Полягають вони в спрощенні оформлення банками та іншими фінансовими установами операцій з обміну валют. Досі банки повинні були оформляти дві паперові квитанції про здійснення такої операції: одну – для клієнта, іншу – для зберігання в банку. Надалі вони зможуть оформляти квитанції про валютно-обмінні операції не лише в паперовій формі, а й в електронному вигляді.

Відповідно, банки отримають можливість зберігати документи в електронній формі. Також за згодою клієнта банк матиме можливість не оформляти паперовий документ для клієнта.

Інші фінансові установи, які здійснюють обмін валют, поки що зобов’язані валютно-об­мінні операції, які і раніше, проводити з оформленням двох паперових примірників квитанцій і двох паперових розрахункових документів РРО. Надалі такі операції будуть оформлятися одним документом, який друкується на РРО. При цьому квитанції про здійс­нення валютно-обмінної операції клієнтам оформляти не будуть.

Банки та фінансові установи не вимагатимуть підпису клієнта на квитанції або документі РРО, якщо сума валютно-обмінної операції менше ніж 150 000 грн.

Крім того, НБУ дає можливість банкам і фінансовим установам здійснювати валютно-обмінні операції через платіжні пристрої. Після доопрацювання програмного забезпечення платіжного пристрою фізичні особи зможуть не лише продавати, а й купувати готівкову іноземну валюту з використанням цих пристроїв.

Для впровадження нових вимог, що стосуються застосування РРО під час обміну валют через платіжні пристрої та оформлення відповідних розрахункових документів РРО, квитанцій та чеків банкомату, фінансовим установам надано шестимісячний перехідний період. Протягом другого півріччя поточного року вони будуть оформляти валютно-обмінні операції згідно з чинним порядком.

Здійснювати валютно-обмінні операції за новими правилами фінансові установи почнуть з 1 січня 2019 року.

Уточнен порядок ведения кассовых операций

Поделиться:

Количество просмотров: 1347

Новый номер!

  • Инспекционные посещения отменены – можно ли расслабиться?
  • Услуги и оплата по Интернету: нужен ли единщику РРО?
  • Грузоперевозки: габаритно-весовой контроль
  • Комиссия по соцстраху у ФЛП
  • Дата дохода при расчетах по терминалу у общесистемщика

 Подробнее...

9-я Международная Бизнес-встреча в формате БИТВЫ ЛУЧШИХ ТРЕНЕРОВ

Мы на Facebook

Популярное