Уроки для начинающих предпринимателей

Рассылка новостей
27.11.2018

З 01 грудня 2018 року нова форма податкової накладної

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що 01.12.2018 набирає чинності наказ Міністерства фінансів України від 17.09.2018 № 763 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року № 1307» (далі – Наказ № 763) (крім абз. 2 п. 6 та п. 8 Змін до Порядку заповнення податкової накладної, затверджених цим наказом, які набирають чинності з 01.01.2020).

Так, Наказом № 763 затверджено зміни до форми податкової накладної (далі – ПН), розрахунку коригування до податкової накладної (далі – РК) та порядку їх заповнення.

Згідно із внесеними змінами у ПН потрібно зазначати податковий номер платника ПДВ відповідно до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів» із змінами.

При цьому рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюється у разі:

► постачання товарів/послуг отримувачу (покупцю), який не зареєстрований як платник ПДВ;

► здійснення операцій із вивезення товарів за межі митної території України;

► складання ПН отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента, місце постачання яких розташовано на митній території України;

► складання ПН за операціями з ліквідації основних засобів за самостійним рішенням платника ПДВ, переведення виробничих основних засобів до складу невиробничих, здійснення операцій із постачання товарів/послуг у рахунок оплати праці фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах із платником ПДВ;

► складання ПН на суму збільшення суми компенсації вартості товарів/послуг, у разі якщо на дату такого збільшення покупцю анульовано реєстрацію платника ПДВ;

► складання ПН за щоденними підсумками операцій;

► складання зведених ПН покупцям – особам, не зареєстрованим платниками ПДВ.

Крім того, як у ПН, так і у розділі Б РК додано графу «Сума податку на додану вартість» (графи 11/14 відповідно). Для кожної товарної позиції було введено цю додаткову графу в розділі Б, щоб мінімізувати ризики і не допускати порушень при складанні наступних РК. Тобто, сума ПДВ визначатиметься за кожною операцією з постачання товарів/послуг, яка відображається у ПН окремим рядком. Цей показник розраховується автоматично.

У Порядку заповнення податкової накладної, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 із змінами (далі – Порядок № 1307), визначено, що у разі складання зведеної ПН у графі «Зведена податкова накладна» замість позначки «Х» потрібно зазначати код ознаки:

● «1» у разі нарахування податкових зобов’язань відповідно до п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України;

● «2» у разі нарахування податкових зобов’язань відповідно до п. 199.1 ст. 199 Податкового кодексу України;

● «3» у разі складання зведених ПН, особливості заповнення яких викладено у п. 15 Порядку № 1307;

● «4» у разі складання зведених ПН, особливості заповнення яких викладено у п. 19 Порядку № 1307.

Крім того, оновлення Порядку № 1307 передбачено і у частині складання РК.

Для виправлення помилок у реквізитах заголовної частини ПН, які не заважають ідентифікувати операцію, якщо, наприклад, помилилися у назві платника ПДВ, достатньо направити РК із виправленими даними у заголовній частині, без заповнення розділів А і Б.

Також, серед змін, які стосуються форми РК, запроваджено поле для зазначення інформації про зайво складені ПН. Колонку «Причина коригування» у РК замінено колонкою «Код причини», тобто, зазначається тільки номер, який відповідає певній причині коригування.

Поделиться:

Количество просмотров: 4310

Уроки для начинающих предпринимателей

Новый номер!

  • Нанял работников – рискуешь штрафом?
  • Нет специального закона – нет инспекционных посещений
  • Регистрируем РРО по-новому
  • Правила смены систем налогообложения и групп ЕН
  • Оформляем выплату зарплаты

 Подробнее...

KOZAK Fest-2019

Мы на Facebook

Популярное